Hannes Jaenicke: Im Einsatz für Haie

Nemecko, 2009, 50 min

Réžia:

Judith Adlhoch

Hannes Jaenicke

Film se zabývá zvířaty blízko vyhynutí a ekologické likvidaci. V tomto dokumentárním filmu se snaží odhalit příčinu a důsledek globálního řetězce, který přispívá k zániku nejúžasnější zvířete na naší planetě. (oficiálny text distribútora)

Maynard.

Viděno v rámci outdoorových filmů v kině Cetrál v HK. Takže za prvý, vůbec nechápu, proč byl tento ekoligický dokument zařazen právě do tohoto programu. Rozhodně ale lepší, než půlhodinový utrpení při hledání mantry nebo co to ti blázni slovenský hledali v předchozím "filmu". Z tohoto dokumentu sem si odnesl velice smíšený pocity... Podobný tipy dokumentů příliš nemusím, je to z toho důvodu, že se hlavní protagonista příliš okatě a nuceně snaží přesvědčit diváka o tom, že jedině on dělá tu správnou věc... I v tomto případě má mince dvě strany (a každý zboží svýho kupce :o) ), což tento "manipulátor" vůbec neřeší. Chvílemi mi jeho pídění se po faktech se skrytou kamerou připomínalo proslulou německou partičku Lensen a spol :o). Ale záběry, kdy rybáři chytnou žraloka, uřežou mu všechny ploutve, bez kterých je naprosto bezmocný, a hoděj ho zpátky do vody, tak z toho se mi udělalo krapet šoufl. Podobným problémem, ale s větší duchapřítomností, se zabývá po všech stránkách perfektně vymazlenej dokument - the Cove... Toto je proti tomu dětská rýma :o). Gaga, úplně první koment k filmu, to se mi ještě nestalo, to chce flashku :o) ()

kacirek_

Tak tohle tedy opravdu nee. Prvních deset minut by ještě šlo, ovšem poté. Asi to pouštějí ve špatných zemích, páč u nás žralok zrovna není nejoblíbenější a nejprodávanější ryba. Žraloky příliš v lásce nemám (asi Čelisti zapůsobili:-)), filmů z těchto tématikou je spousta a týkají se všech možných druhů zvířat. Člověk je prostě svině, ale to už dávno víme. Nevím, proč pátrat po něčem, s čím stejně nikdo nic neudělá, kdyby se ten týpek radši zabýval nečím smysluplným. V případě těchto filmů - kde umírají chudáci nevinná zvířátka (v prvé řadě se na ně ani nekoukám, páč ty záběry fakt nemám ráda) se radši řídim heslem neřeš, nepátrej. ()