Peter Grey je úspěšný šéfkuchař znechucený jízlivým hodnocením kritika jídel jménem J.T. Franks. Po Franksově kritice dokonce Graye vyhodí. A tak Frankse unese, odveze ho na lesní chatu a přinutí ho, aby uvařil vlastní "dokonalou večeři"... Peter Grey, příliš horlivý televizní kuchař, unese J.T. Frankse, vlivného kritika jídel. Po jednom jeho obvzlášť ošklivém hodnocení byl totiž Grey vyhozen – Franks svou kritikou zatloukl poslední hřebíček do jeho kariérní rakve. Skrytí hluboko v lesích údolí řeky Hudson drží Grey Frankse spoutaného v řetězech v přízemí a představuje mu sérii zdánlivě jednoduchých potravinových výzev – od přípravy dokonalého vejce po grilování steaku tak, aby byl propečený jen středně – a sadisticky ho trestá za vše, co se vymkne dokonalosti. Napjatá vzrušující jízda podávaná se zákeřným vtipem a kulinářským vzplanutím, zkoumá kreativní impuls, jenž se pod tíhou zuřivosti tragicky zkroutil. (oficiálny text distribútora)

dubinak

Tohle si bude asi hodně diváků pamatovat jen kvůli oné svěžejší motivaci hlavního ''záporáka''. Bitter Feast patří rozhodně k těm průměrným, ale neotravným exploitation a revenge jednohubkám, které nemají moc co nového nabídnout, ale v tomto případě byla alespoň velice zjevná snaha publikum zaujmout a myslím, že se podařilo. Nemůžu se ubránit pocitu, že je to všechno šíleně odlehčené a násilné scény nepůsobí nátlak ani soucit k mučenému schválně. Plusové body dávám za soundtrack, který tomu dával ten pravý šmrnc. Nicméně scénář nebyl vypilovaný podle mých představ. Za mě rozhodně úctyhodný průměr. ()

Pedestrian

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ano, je to natahované a hororová klišé zbytečně shazují dojem z jinak dobrého filmu. James LeGros je ale výborný a záběry z kulinářské show delicious. Nejvíc asi v paměti utkví melancholická hudba na piano (main theme). Velmi opojná. P.S.: hudbu dělal Jeff Grace (The House of the Devil a nově teď Stake Land a The Innkeepers), takže žádná náhoda. ()

Morholt

Té myšlence se nelze ubránit: co by se asi stalo, kdyby někoho z místních samozvaných kritiků dostal do ruky nějaký frustrovaný režisér? I přes to, že Bitter Feat má dobrý nápad, příliš jsem se nebavil Co je tady komediálního nevím, kruté trestání za špatně odvedenou práci se sestává všeho všudy z několika ran a ani herci nejsou příliš přesvědčiví. Celé to takové nijaké, což je škoda. 30% ()

Bloody13

Pokud budete chtít nasrat třeba takovýho Zdeňka Pohlreicha, zkuste na svym blogu (a nekecejte, že žádnej nemáte!) pošpinit jeho kulinářské umění. S největší pravděpodobností si vás vezme pod svá ochranná křídla: ubytuje vás v pohodlí sklepu svého odlehlého domu, a naučí vás, jak nejlépe si vychutnat každý jídlo, nebo jak správně ugrilovat steak... Hodně slušnej thriller postupně se měnící na černohumornej exploiter a v závěru napínavou naháněčku. Do toho si připočtěte bezva obsazení (obzvlášť mistr kuchař je sympaťák i přes svojí šílenost), několik intenzivních momentů a parádní hudbu (nepřipomínalo vám něco to klapání dřívek?). Za mě teda velký překvapení, po kterym jsem dostal chuť na ravioli se zajícem přelitým ostružinami. ()

TomX2

Peter Grey je úspešný šefkuchár. Keď mu kritik menom J.T. Franks negatívne ohodnotí jedlo, čaká na neho nemilé prekvapenie - Peter Grey je totiž psychopat so zlou minulosťou a nemá rád, keď mu niekto zkazí náladu každou maličkosťou. Preto Franksa uväzní vo svojom dome, kde ho núti ukázať svoje schopnosti s varením a s každým skazeným jedlom prichádza aj nejaké to mučenie. Celkový dojem: Ak máte radi psychologické thrillery, exploitation alebo home invasion horory, Bitter Feast je práve pre vás. Je pravda, že film obsahuje niekoľko klišé, námet je ako každý iný, herecké obsadenie nie je veľmi sympatické a film vás prvú hodinu unudí k smrti,.. ale násilie tu nie je zobrazené vôbec zle. Hlavný ,,hrdina" je psychopat ako by mal byť a divákovi sa môže až veľmi nepríjemne zhnusiť (dokonca aj herec, ktorý túto postavu stvárnil má cez celú dobu filmu len jeden nasranecký výraz) a ako môžete vidieť, ani tá ,,kladná" postava nie je moc sympatická - cez celú dobu sa škerí, má niekoľko šancí ako psychopatovi utiecť a keď uteká, tak si ako totálne nemehlo vyvrtne členok (a následne dôkaže normálne chodiť?) S dopozeraním som problém nemal, zvládnu to aj slabšie povahy a aj keď sa jedná o film, ktorý je remeselne zvládnutý veľmi podpriemerne, vám ho odporúčam. A ponaučenie? Keď začnete písať recenzie, radšej si to dobre premyslite. Vždy sa nájde niekto, kto má veľmi krehké srdiečko a hlavu plnú zvhrlých sračiek. Moje hodnotenie:44% ()

• Film se natáčel v amerických městech New York City a Woodstock. (Homerking)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Los Angeles 18. června 2010. (Homerking)
  • V scéne, keď hlavný hrdina uteká pred psychopatom si vyvrtne členok. V ďalších scénach už znovu zdravo chodí. (TomX2)