Poslední díl tohoto unikátního filmového časosběrného projektu, je věnován Kryštofovi Rímskému, který byl nejmladším účastníkem revoluce. Kryštof prošel dlouhým a složitým dospíváním – byl revolucionářem i anarchistou, měl období, kdy propadl drogám a hledal svou cestu. Jeho vrozená srdeční vada a životní styl ho nakonec donutily zvolnit a přehodnotit své životní hodnoty. Nachází si práci, která ho naplňuje, buduje vztah a rodinu. Vlastní cílevědomostí se dopracovává k naplnění svého snu, profesního i osobního. Uvědomuje si cenu úspěchu a váží si ho, zároveň zůstává emotivní, těžce zvladatelnou osobností. Po prvních zkušenostech s politikou se stahuje do soukromí. (Česká televize)

Marze

Dřív luxus spočíval v drahých ve vlastnění drahých věcí, které si mohla dovolit jen šlechta. Dnes je luxus, když někdo někomu věnuje pozornost. Věnoval jsem pozornost životnímu příběhu herce Kryštofa Rímského, jehož jméno jsem předtím nikdy neslyšel nedotčen televizními seriály. Podle dikce a tónu hlasu si zřejmě hrdina dokumentu sympatie publika nezíská. Vidíme vývoj této hlavní postavy s nepatrným "dělnickým přízvukem" a z jeho vyprávění se dozvídáme o starostlivé matce, tápání v zaměstnání, pak "toxik" , pivní prostředí hospod a nonstopů se šipkami. Tehdy ještě nebyl Erasmus plus program. Pak kulisák v Divadle v Dlouhé , operace srdce z přechozené chřipky (tehdy asi nebylo očkování?), umělá prasečí chlopeň , při bakalářském studiu noční recepční v hotelu, kde se dá 4 hodiny vyspat , svatba. vojna, vytvoření své šroubovicové kopie, herec divadla a v seriálu Ulice.Koupení statku k rekonstrukci na venkově. Vstup do EU (to si možná pamatuje každý, co onu půlnoci dělal). Na pozadí jeho vyprávění postřehneme společenské změny a strachy. Vedlejší postavy a jejich vývoj v tomto příběhu vůbec nejdou. Ke konci dokumentu se mi zdá, že tak jako na každém bývalé "toxikovi" se drogy projevily na jeho starším opotřebovaném vzhledu, ale dokument nutí k zamyšlení i nad jinými věcmi a každý divák si najde to své. Celkově jsem při sledování pociťoval takový chlad a nepříjemné mrazení. ()

sator

Kryštof řekl o dokumentu: "několik let tam vůbec není, protože mě nenašli, já žil v brlozích a pohyboval se na okraji společnosti". Psychologicky je rebel člověk který nevychází sám se sebou, štěstí je když to poznáte včas, jinak bojujete celý život s větrnými mlýny a hledáte nepřátel vně hradeb...(chceš li změnit svět, změň sebe) ()

• Kryštof řekl o dokumentu: „Několik let tam vůbec není, protože mě nenašli, já žil v brlozích a pohyboval se na okraji společnosti.“ (sator)