Bakuman.

Japonsko, (2010–2013), 30 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Hudba:

Audio Highs

Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Aja Suzaki, Takehito Kojasu, Kendži Hamada, Emiri Kató, Acuši Abe, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Saori Gotó (viac)

Když se Moritaka vrátí do školy pro svůj zapomenutý sešit, čeká tam na něj Akito, nejlepší student, který má sen stát se spisovatelem manga. Akito mu prozradí, že věří, že dívce, kterou Moritaka kreslí, se také líbí a snaží se ho přesvědčit, aby k jeho příběhům kreslil manga. Akito mu vrátí sešit se slovy, aby si to rozmyslel. Později tentýž den se oba setkají u Azuki Miho (dívka, která se Moritakimu líbí) a zjistí, že její sen je zahrát si v anime. Všichni tři se dohodnou, že až se z jejich manga stane anime, tak Azuki Miho bude namlouvat hlavní hrdinku a z Moritakaho vypadne, že by chtěl, aby si ho Azuki vzala. (tbol)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (3)

Bakuman. (2010)

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkama, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první sérii, tak dám vyšší hodnocení a případně dané mínus započítám u dalších. Vzhledem k tomu, že jsem se o tom zmínil, tak začnu záporami a to jsou délka (kdy mi přijde, že celkem tři série se tak nějak budou opakovat a nebudou moc originální, ale od toho se dá zatím u první série odhlédnout) a zadruhé bych řekl zbytečně moc složité, kdy se tam nemusí zacházet do takových detailů ohledně jednotliv spojených s vydávání mangy (ale není to zase takové mínus, protože se to přece jenom snaží dělat realističtější). Na druhou stranu plusů je mnohem víc a jsou obsaženy v tom nejdůležitějším. Zaprvé komediální prvek, kdy to nejsou ony klišovité situace, zároveň tu téměř není žádný ecchi prvek a jednotlivé hlášky přesně odpovídají tomu, co si sám divák říká (tedy alespoň v mém případě). Zadruhé romantika, kdy se nám převážně ukazují dva různé přístupy, z nichž každý je originální (v jednom případě Moritaka x Miho a v druhém Akito x Kaya), trochu mi to připomínalo podobnou atmosféru od Sea Koujiho (Kimi no iru Machi aj.). Zatřetí a nejdůležitější část je ono drama v podobě následování svých snů a vše, co je s tím spojené (vzestupy, pády, problémy, zdravá soupeřivost....). V tomhle třetím ohledu bych to možná mohl i přirovnat k Sakurasou no pet na Kanojo. Co se příběhové stránky týče, tak rozhodně můžu pochválit i to, že to má několik úrovní příběhu a konkrétně se mi líbí i to, že tam jsou zapracovány i ty minipříběhy v podobě děl, na kterých jednotlivé mangaka postavy pracují. Jen menší škoda je, že tam moc prostoru nedali Miho. V závěru co se týče hudby a animace, tak není skoro co vyčíst. ()

Season 2 (2011) (S02)

Přesně toho, čeho jsem se obával, se tu stalo a tak si vybírám ten svůj mínus a ze čtyř a půl hvězdiček dělám čtyři. Bohužel má to svojí opakovací tendenci v určitém směru, i když se tomu asi nejspíše nedá vyhnout. Každopádně trochu mi vadila postava Miury, která tam byla takovým rušivým elementem, ale nakonec jsem uznal trochu jiný přínosnost a to, že problémy se čistě nezaměřují jen na triko hlavních postav. Dalším takovým neduhem bych tu viděl tak nějak střed téhle série, která byla taková utahaná a nudná v porovnání se zajímavým začátkem a hodně napínavým koncem. Trochu bych taky ubral i na hodnocení hudby, která byla v této série slabší oproti první. Jinak nejlepším prvkem samozřejmě zde bylo drama a samozřejmě pokračování v onom trendu, že je řečeno to, co si divák myslí. Po příběhu rozhodně pozitivně hodnotím vedlejší příběhy, i když ani tentokrát jsme se nedočkali příběhu Miho, která je tu naopak ještě méně zmiňována. V závěru bych zmínil soutěživost, která si zde vypracovala další úroveň a získala nového překvapivého účastníka. ()

Season 3 (2012) (S03)

Musím říct, že ve srovnání s předchozíma dvěma sériema, je tahle nejlepší a to několika různých důvodů. Začnu od konce, což je animace a hudba, kdy u animace můžu říct, že si udržela svojí super úroveň, a co se týče hudby, tak asi nejlepší, co byla, kdy přesně odpovídala daným situacím. Dále, příběh konečně nabral trochu směr v rámci negativní napínavosti, kdy tu bylo několik zvratů, které mohli mít celkem kritický vliv na dění (i když trochu zklamání, že byly až příliš pohádkově vyřešeny). Vedlejší příběhy byly super, kdy člověk nesledoval jen hlavní postavy, ale veděl, co se odehrává i u ostatních (i když trochu víc Fukudy by bylo vítaný). A samozřejmě také konečné rozuzlení a také něco spojeného s kariérou Miho (i když v ne takovým rozsahu jak bych chtěl + ten konec byl trochu odfláklý, přece jenom by si divák zasloužil po těch 75 dílech pořádnou podívanou se vším všudy, než ono shrnutí). Když to tak vezmu, tak o příběhu (tomhle anime obecně) by se dalo říct úplně to samý, co tam vytýkalo ono nakladatelství jednotlivým autorům (zase si to udrželo ono, co si divák myslí, je zobrazeno). ()