Bakuman.

Japonsko, (2010–2013), 30 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Hudba:

Audio Highs

Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Aja Suzaki, Takehito Kojasu, Kendži Hamada, Emiri Kató, Acuši Abe, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Saori Gotó (viac)

Když se Moritaka vrátí do školy pro svůj zapomenutý sešit, čeká tam na něj Akito, nejlepší student, který má sen stát se spisovatelem manga. Akito mu prozradí, že věří, že dívce, kterou Moritaka kreslí, se také líbí a snaží se ho přesvědčit, aby k jeho příběhům kreslil manga. Akito mu vrátí sešit se slovy, aby si to rozmyslel. Později tentýž den se oba setkají u Azuki Miho (dívka, která se Moritakimu líbí) a zjistí, že její sen je zahrát si v anime. Všichni tři se dohodnou, že až se z jejich manga stane anime, tak Azuki Miho bude namlouvat hlavní hrdinku a z Moritakaho vypadne, že by chtěl, aby si ho Azuki vzala. (tbol)

Recenzie používateľa Palisander k tomuto seriálu (3)

Bakuman. (2010)

Línia okolo mangy veľmi dobrá, zdá sa mi, že by to tak aj naozaj mohlo fungovať. Možno to niekedy využijem :-). Ale romantika občas išla podľa mňa cez hranu, a to si ju obyčajne vychutnávam. Nemá veľký zmysel zomrieť pre svoj sen, keď jeho výsledkom má byť život s niekým. Mŕtvym ruže nevoňajú. ()

Season 2 (2011) (S02)

Stále dobré, tentoraz viac pracovné ako romantické, ale vždy to dokázali nejako logicky skomplikovať, aby bolo s čím bojovať. Pripomienky mám snáď len k chvíľami uletenému manažmentu vydavateľstva :-). ()

Season 3 (2012) (S03)

Pre mňa už príliš natiahnuté. Miho sa nadlho celkom stratila, až som pomaly zabudol o čo vlastne ide. Namiesto toho sme sledovali kopu vedľajších postáv. Ale nakoniec sa podarilo dotiahnuť príbeh do konca. Konečne :-). Smola seriálu je najmä v tom, že záver asi naozaj nikoho neprekvapí. Aj keď svojím spôsobom áno.. pretože sa nezmestil do seriálu. Pri tom všetkom očakávaní by si to zaslúžilo výraznejšiu pointu. Možno by k tomu mohol niečo povedať Hattori-san ;-). ()