Hao xiao zi 5: Wan neng yun dong yuan

• Taiwan 好小子 5 - 萬能運動員 (viac)
všetky plagáty

Kusko.t2

Taiwanská groteska, v poradí už piate voľné pokračovanie detskej kung-fu mlátičky označené ako “Hao xiao zi 5: Wan neng yun dong yuan“ (Kung Fu Kids Part V: The Adventure of Kung Fu Kids) je tentoraz mixom prioritne hlavne komédie, ku ktorej sa v menšom okrajovom množstve pridávajú akčné súboje, bojové umenie či dobrodružstvo. Päťka je teda hlavne komédiou, nemálo krát vyslovene pripomínajúca až grotesku plnú grimás a úletov, a to na štýl POLICAJNEJ AKADÉMIE na taiwanský spôsob, kde dva výcvikové tábory reprezentované kadetmi Mahoneym (skupina pod vedením Lassarda) a Proctorom (skupina pod vedením Mausera) a spol., nahradili vrchnosťou odchytení (ne)dobrovoľníci, medzi ktorými nechýbajú samozrejme ani “kung-fu kids“. ### Prológ: Čínske impérium sa ocitá na úpätí zániku. Cisárovná Tse Hsie vydáva rozkaz k útoku. Armáda “čínskych supermanov“ Yee Ho prehráva bitku. Razom sa označenie udatných bojovníkov (čínskych supermanov) mení na odboj Východnej ázijskej choroby (East Asian Illness). Formuje sa preto nová armáda pod vedením Kuan Hsua. Nakoľko dobývanie území si vyžaduje mnohopočetné zástupy bojovníkov, Hsu vsádza svojich zverencov ako zálohu na inom bitevnom poli než by bolo zvykom – pokrovom stole. Nezadarí sa. Čo teraz? Generál bez svojej armády nie je generál. Preto sa stretáva so zástupcami jednotlivých provincii Japonska, aby mu schválili pôžičku na 25 000.000$. Odsúhlasené. Má to ale jeden háčik. Za jeden mesiac... Koniec prológu. ### Slabé pokračovanie série zlyháva hlavne na málo využitej dejovej línii, ktorá je reprezentovaná variáciou na Olympijske hry zasadené do dôb feudálneho Japonska. Pomenej akcie, viac trápnych skečov a nudy. Zabaviť ale aj tak niekoho môže. Mne ale toto piate dobrodružstvo “kung-fu kids“ prišlo skôr ako na silu vycucaný odvar z prsta produkcie, ktorý sa snaží kliknúť na niečo, čo by za menšiu prácu prinieslo väčšiu plácu, teda zisk. Ale asi im to aj vyšlo. Jednoduchá a nenáročná zábavka. Ja som skoro ale zaspal. ()