Keď bývalý newyorský policajt na úteku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstúpi do lobby hotela Roosevelt v New Yorku, vyjde na jedno z najvyšších poschodí budovy a vylezie na rímsu, ohrozuje viac než len svoj vlastný život. Na nejakú dobu sa zastaví celé mesto a to vrátane niekoľkých veľmi nervóznych ľudí s veľkým tajomstvom. Cassidyho rozhodnutie nevytvorí len mediálnu búrku, ale aj zamotanú situáciu pre policajnú psychologičku Lydiu Mercer (Elizabeth Banks), ktorá sa ho snaží presvedčiť, aby neskákal. Čím viac sa o to snaží, tým viac jej začína dochádzať, že Cassidy má možno v pláne úplne niečo iné ako samovraždu. Že by to malo niečo spoločné so záhadným projektom, na ktorom pracuje jeho brat? Alebo s tajným rokovaním jedného z najvplyvnejších obchodníkov New Yorku (Ed Harris)? Počas Cassidyho odvážneho činu začína postupne zapadať každý dielik puzzle do druhého. Z príbehu skompromitovaného policajta, ktorý sa snaží dokázať svoju nevinu, sa stáva niečo stále viac šokujúcejšie. Zrazu je v stávke oveľa viac, ako život jedného muža stojaceho na rímse... (TV Markíza)

Nassau

Na to, aby to byl dobrý thriller je tam až příliš mnoho scén, u kterých člověk neví, jestli se má smát, brečet nebo film vypnout. Zápletka je při tom poměrně zajímavá, ale provedení působí natolik hloupě, že na film můžu s klidným svědomím zapomenout. (40%) P.S. Speciální zmínku zaslouží Genesis Rodriguez. Po scéně s latexovým oblečkem je jasné, jak se může takový talent dostat před kameru. A to vážně nemyslím jako kompliment. ()

serger

Místy opravdu hodně nelogické, pár scén technicky úplné hovadiny, ale i tak mě to jako nenáročná oddechovka dost bavilo, takže dnes slabší 4 hvězdičky... škoda, námět je to dobrý a zasloužil by si o něco preciznější zpracování. ()

Perry-

Film sám o sobě by jako nápad nemusel být špatný, nicméně logické "hovadiny" v ději ho neuvěřitelně táhnou dolů... ()

dopita

Zpočátku solidní příběh se postupně zvrhne ve zcela banální historku, umocněnou velmi průměrnými výkony herců i režiséra. Na jedno kouknutí, nic víc. ()

Holina

Ten konec je fakt debilní, ale jinak mi Leth zahrál na strunu. Komorní thriller, chvilkama mi to připomínalo Telefonní budku. ()

SphereF

Tak tohle opravdu ne. Strašná bída...Herecké výkony nulové, děj ani postavy nepropracované a konec jedno velké WTF! SPOILER! nejvíc mě dostal závěr jak jsou všichni v baru, to snad není ani možné, že tohle někdo myslel vážně. SPOILER! ()

Frecklie

Šla jsem do kina na "co zrovna budou dávat", takže jsem nemohla čekat vůbec nic. Zrovna dávali Man on a Ledge a to bylo moc dobře. Film má nápad, spád a Sama Worthingtona. Zdejší nízké hodnocení moc nechápu, já byla spokojená. Ale je pravda, že to nemuselo být úplně způsobeno filmem, jako spíš tím, s kým jsem na něm byla. Tak nebo tak, z kina jsem odcházela nadšená a proto nemůžu jinak než 4* :) ()

ondrula

Takhle nějak vypadá nepovedenej film, kterej se až příliš zafixoval na svojí ústřední (stupidní) myšlenku, totiž že si týpek stoupne na římsu činžáku - jakože skočí - a odtud buzeruje policajty, aby je pohnul ke svému očištění, respektive k zatčení padoucha. Simultánně s touto akcí naproti přes ulici probíhá loupež v padouchově trezoru v podání týpkových kumpánů, totiž chcípáka a krásný Mexičanky. Týpek celej film stojí na římse mrakodrapu, očividně s tím nemá větší psychický problém, nepotí se mu ruce, natož jiné partie a ani jednou se mu nezatočí hlava. Jde po něm SWAT, ale toho si nikdo moc nevšímá. Týpek z římsy úkoluje chípáka s Mexičankou a to taky nikomu nepřijde podezřelý. Vše vyústí - spoiler - v nemastné akční finále, který mě už vůbec nezajímalo a konečně happy endem, kdy je padouch Ed Harris zatčen a týpek očištěn. Opravdu zbytečný a nezajímavý film, který mi přinesl jediný užitečný poznatek, totiž že Ed Harris je už fakt dost dědek. Tak ještě update: ze chcípáka se vyklubal Jamie Bell, totiž Billy Elliot, pro kterýho mám slabost, ale přepisovat to už nebudu. ()

peetriss

Naivní a velmi špatně napsaný thriller plný nelogičností. Muž na hraně je nesoudržný hybrid "vyjednávačského" thrilleru o sebevrahovi, až příliš nápadně (a neúspěšně) imitující atmosféru Telefonní budky a nijak originálního tuctového dobrodružství o partičce, která se snaží pomocí roztodivných hračiček ukrást určitý předmět. Především mozaika jednotlivých scén je velmi špatně poskládaná, režisérovi se tento hybrid očividně vymknul z rukou, ale vzhledem k faktu, že se u něj jedná o celovečerní debut, budiž mu to dáno jako polehčující okolnost. Co se týká hereckého obsazení, Sam Worthington podává ještě jakž takž obstojný průměrný výkon, avšak kupříkladu taková Elizabeth Banks postrádá sebemenší charisma získat si divákovu přízeň, nemluvě o tom, že ve své roli působí velice nevěrohodně a blondýnisticky, její herectví je přespříliš křečovité, podobně jako u ostatních herců, snad s výjimkou Eda Harrise, který podává alespoň svůj standart. 50% ()

ThomasCrown

Skvele obsadené, no zbytočne prekombinované a postupne sa začal strácať zmysel prečo to všetko Worthington robí a prečo práve takto. Jedna z troch hviezdičiek za Genesis Rodriguez keď si oblieka ten tesný overal. ()

Disease

"Spojenec Spika Leeho bez mozgu" (POMO). Ano, ten film mě během sledování několikrát také napadl. Jako nenáročná jednohubka to celkem funguje, škoda těch několika rádobyvtipných a melodramatických momentů a nechutného "hurá" závěru. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)