Moojeokja

• Južná Kórea 무적자 (viac)

Dva bratři, starší Heyok a mladší Cheol, ještě jako kluci prchají ze Severní Koreje, povede se to ale jen Heyokovi. Mladší i s rodinou zůstává. Uteče mnoho let a Heyok v Jižní Koreji se svým obchodním partnerem obchoduje se zbraněmi, a také stále hledá mladšího brášku. To se mu sice podaří, ale setkání není podle jeho představ, Cheol svého bratra proklíná kvůli tomu, co jeho rodina zažila po jeho útěku. Nedlouho poté je Heyok v Thajsku zatčen a uvězněn. Mezitím Cheol nastupuje k jihokorejskému policejnímu sboru. Dostává se k případu pašeráckého gangu, do kterého byl zapleten i jeho nenáviděný starší bratr. Heyok se po návratu z thajského vězení snaží vyhnout opětovnému napojení na podsvětí, ale jeho minulost je mu v patách, stejně jako jeho mladší bratr. (MartinezZ)

Lacike

Zbytocny remake, ktory otrocky kopiruje original, ale chyba mu jeho neopakovatelna osudova atmosfera. Vztahy medzi postavami vobec nefunguju, su prilis natahovane a tym padom film dost nudi. Herci su nevyrazni (zrodenie noveho Chow Yun-Fata nehrozi ani nahodou). A akcne sceny su zrucne natocene, ale chyba im nejaky vyraznejsi prvok vdaka comu posobia tuctovo (aspon jedna spomalovacka by fakt bodla). Jedine co ma potesilo bol zaver, ktorym dali tvorcovia najavo, ze dalsie diely nastastie prznit nebudu. ()

eraserhead666

Sourozenecké psychologizující drama kličkující mezi gangsterskou krimi s lehkým politickým oparem. Možná proto, a pro daný příběh zbytečně přestřelenou stopáž, mě to vůbec nezaujalo. Ač snaha o plný zásobník emocí, přišlo mi to hrozně prázdné. Možná je to tou kulturní odlišností (nemyslím si), možná jsem se jen nedokázal ponořit do hloubky, kterou to možná má... ()

prome

Jsem celkem zklamán. Přišel jsem k tomuto filmu jako slepý k houslím a po traileru jsem se začal těšit. Bohužel, dostal jsem jednu velkou ukecanou nudu, která vás vůbec nevtáhne do děje a nezačnete s nějakou stranou soucítit. První 2/3 filmu jsem si říkal, kdy to začne, přijde nějaký spád nebo zvrat, prostě šťáva a nebýt pár scén, díky kterým jsem vytrval, tak bych přišel o závěrečnou třetinu, díky které zvedám hodnocení z původně plánovaných 2* na 3*. Původní verzi jsem neviděl a ani mě neláká. ()

Omnislash

za me prijemnych 3.5 / 5. bohuzel jsem mel jako obvykle potize rozpoznat postavy a tak jsem prvni tretinu filmu tapal. z toho pohledu je pro me dvouhodinova stopaz vcelku prinosem.. jit o klasickou devadesatku, tak mohu rict, ze polovinu filmu netusim, kdo je kdo. v pripade tohohle filmu by to byla docela skoda. pomalejsi rozjezd dohani gradujici finale. opravdu slusnych 3.5 / 5 ()

kikuka

Ako pocta, tak trochu paradoxná, pri tých rečiach, ako sa Korea chce vyhnúť kríze, ktorá na istý čas utlmila hlas HK produkcie, je to fajn. Aj ako samostatný film, to možno trochu aj lepšie. No asi nebudem jediná, ktorá vytkne taký detail, akým je neprítomná "špinavosť", či už prostredia, alebo postáv. Naozaj nerozumiem, čo je cool na tom, ked si vypulírovaná osoba mužského pohlavia dá na tričko sako. Chalani, nie, nerobte to, pokiaľ nefotíte reklamu na tričko a sako. A aj o tom to je. Títo chlapi sú vlastne všetci pekní, ale akosi ani jeden nemá charizmu čo by sa do znamienka Sueta Lama vošla. A chýba im testosteron. Možno aj preto, že ho nemajú komu predvádzať. Áno, ide to po národnejších líniách Severu a Juhu, má to silné momenty, má to momenty, ktoré očakávate a nepriek tomu prehltnete veľkú slinu, má to akciu (najmä tá záverečná, kde sa zláci množia delením), ale opäť, veľa z toho je jednoducho čisté a bez romantického pnutia (teraz hovorím o romantizme, nie len o romantike). Btw. Pusan ako Nový Hongkong pre polarky (policier, dobre teda)? ()