Šťastní až do smrti

• USA Happy Endings
USA, (2011–2013), 20 h 33 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvorcovia:

David Caspe

Eliza Coupe, Elisha Cuthbert, Zachary Knighton, Adam Pally, Damon Wayans Jr., Casey Wilson, Nick Zano, Sasha Jackson, Seth Morris, Stephen Guarino (viac)

Zabudnite na to, kto si nechá prsteň, pretože keď sa raz rozíde pár, skutočnou otázkou je - kto si nechá priateľov? V modernej komédii rozchod skomplikuje život všetkým spoločným priateľom a postaví ich pred ťažkú otázku - ktorú stranu si vybrať? Dave (Zachary Knighton) a Alex (Elisha Cuthbert) boli dlhé roky vynikajúcimi priateľmi a držali celú partiu pokope. Kto ich stmelí teraz? Dokážu si snáď Max (Adam Pally), Brad (Damon Wayans Jr.), Jane (Eliza Coupe) a Penny (Casey Wilson) vybrať, na koho stranu sa postavia? Zrazu sa každá udalosť mení na vyjednávanie, ako napríklad to, kto pôjde na každoročný lyžiarsky výlet. Mnoho otázok ostáva nezodpovedaných, avšak partia bola spolu tak dlho, že aj rozpad ich centra dokážu kúsok po kúsku zvládnuť. A to najmä preto, že Dave a Alex sa rozhodli zostať priateľmi. (U_S_O)

Zbyisek

A je to tu zase. Komediální seriál o partě mladých kamarádů z amerického velkoměsta, a o jejich každodenních více či méně vtipných příhodách. Takhle to zní až příliš ohraně a trochu nezáživně. Skutečnost je ale naštěstí o něco jiná. Už první scéna seriálu je tak trochu naruby. Začíná svatbou, která ovšem nekončí klasickým a očekávaným „ano“... O hlavní myšlenku je tedy postaráno. K tomuto si připočtěte sympatické postavy, někdy hodně povedené vtipy (mimochodem, taky se vám zdá, že seriály, které nemají „umělý“ smích jsou ve skutečnosti vtipnější než ty pseudovysmáté sitcomy?) a máte příjemnou podívanou. No zkrátka, ač nejde o žádný přehnaně originální počin, poskytuje nadprůměrnou nenáročnou zábavu. Už se těším na další sérii. Aktualizace: Po části další série už se na další sérii netěším. Žádný velký odvaz to není a dochází tomu šťáva... ()

WincKruspe

Asi tak 3/4 celého seriíálu přemýšlím proč ho zrušili, ale ke konci to docela chápu. Kéž by tolik talentu předvedli i tvůrci seriálu jako dvojice E+E. Seriál neví čím chce být. Na sitcom je málo zábavný a ujetý. Na komedii typu Přátelé zase málo propracovaný do hloubky. Seriál, který by podle začátku měl být o hlavní dvojici Alex a Dave o ní vůbec není. Dvojici chybí chemie i hloubka dvojic Rachel a Ross, Huddy nebo Jim a Pam. Ale to neznamená, že se u seriálu nepobavíte, z velké části je skvěle obsazený a hlavně nepůsobí tak křečovitě trapně jako některé dosud vysílané seriály. Ale po nějaké době seriál začne nudit, zápletky se začínají opakovat a jejich konec je předvídatelný. Postavy jsou sympatické, seriálově nestereotypní gay vyloženě potěší, jediný kdo mi tam vyloženě vadí jen Penny, ale za to může její představenkyně, ta je mi tak nesympatická, že bych jí při každým slově nejraději fláknul. ()

Phorbo

Po prvnich dvou dílech 4*... po 5 shlídnutých dílech snižuju už na 3. Seriál má potenciál se solidním scénářem, ale nevím jeslti herci přehrávají nebo jsou některé role opravdu tak absurdně napsané. V komedii to jistě musí být,a le todle je až někdy na škodu, co se tam děje. Přesto je seriál zábavný a vůbec ne špatný. Rozhodně náhrada za upadající HIMYM. ()

Thomick

Nevýrazná, nejednoznačná (či mnohoznačná) tématika dílů, která pak způsobuje zmatečnou (nebo radši nijakou) návaznost jednotlivých gagů; přehnaný stavění na ujetosti některých postav (vlastně všech až na ústřední dvojku, kolem který se má všechno točit); slabě, skoro až děsně předvídatelně pointovaný fóry; a ve finále žádnej smích, žádná silná pasáž v úvodních dílech -> po první sérii nepokračuju, ani kvůli Elishe (která tu mimochodem potvrzuje, že hereckym talentem rozhodně oplývá, jen bohužel skoro netočí). ()

karlik4801

Happy Endings se pro mě stalo srdeční záležitostí jako Přátelé. Nevím čím to je. Jestli rozvitými charaktery postav, které jsem si prostě zamiloval, nebo tím humorem. Humor v HE je mi hodně blízký a vždy se skvěle pobavím. A když (bohužel) odehrává jednou za čas scéna s trapným dialogem, ihned odpouštím. Miluju pravidla, které se v tomto seriálu odehrávají. To znamená pro každý díl jiná úplně stupidní zápletka. Charaktery postav se stále více otevírají. I když je prostě nejlepší Max, mám hrozně rád i ostatní postavy a žádná mi nevadí. Třeba v HIMYM mi neskutečně vadí Lily, už od začátku. Tady je vše hrozně v pohodě. ()

• Ve třináctém díle druhé série nazve Brad (Damon Wayans Jr.) všechny své kamarády jako postavy ze seriálu Přátelé (od r. 1994). Nazývá je podle jejich stejného charakteru. Dave (Zachary Knighton) je Ross (David Schwimmer), neboli smolař, který hledá, co vlastně chce. Alex (Elisha Cuthbert) je Rachel (Jennifer Aniston), hloupá kráska. Penny (Casey Wilson) je Phoebe (Lisa Kudrow), bláznivá holka, která často neví, o čem mluví. Max (Adam Pally) je Joey (Matt LeBlanc), "děvkař", který se moc nechce vázat. A Jane (Eliza Coupe) je Monica (Courteney Cox), vše musí být podle ní. Na Brada (Damon Wayans Jr.) tedy vychází Chandler (Matthew Perry), vtípkař, který často uvolňuje atmosféru. (karlik4801)
  • V květnu roku 2013 byly práce na seriálu stanicí ABC zastaveny. Produkční společnost však seriál nabídla jiným televizním stanicím, přičemž stanice USA Network už dříve vyjádřila o titul zájem. (karlik4801)

Bratři Russovi chystají vlastního Bournea

Bratři Russovi chystají vlastního Bournea

01.06.2014

Tomu se říká skok do první ligy. Bratři Russovi se dlouho drželi v televizi, kde pomáhali se sitcomy jako Community, Happy Endings nebo Arrested Development. Pak ale dostali velkou šanci od Marvelu,… (viac)

Captain America 2 jako komedie?

Captain America 2 jako komedie?

08.06.2012

Tak to zřejmě ne, ale nadhled mu rozhodně chybět nebude. Do finálních rokování o režii (Joe Johnston se nevrátí) totiž vstoupili bráchové Joe Russo a Anthony Russo. Ti jsou známí především jako… (viac)