Neuveriteľné záhady prírody

• Česko Záhady přírody (viac)
USA / Veľká Británia, 2008, 16x51 min

Vedci snažia odhaliť príčiny záhadných udalostí, ktoré sa odohrali v ríši zvierat. V prvej epizóde vedci pátrajú po brutálnom zabijakovi, ktorý zmasakroval štyri obrovské čierne medvede v Yellowstonskom národnom parku. (oficiálny text distribútora)

troufalka

Každé epizoda se zabývá něčí odlišným. Tak se můžeme dovědět, proč se na různých místech objevují sloni zabijáci nebo proč dochází ke zvýšeným útokům kosatek na plejtvákovce. Souvislost mezi chováním zvířat a lidským působením nemusí být vždy patrná, ale dá se i po letech odhalit, někdy dokonce i napravit. ()

Narciska

Pokud máte rádi detektivky či vás fascinují záhady, pak je tento dokument přesně pro vás. Protože objevit např to, jak spolu mohou souviset množící se útoky levhartů na lidi, nárůst vztekliny mezi psy, nebeské pohřby zoroastristů a posvátné krávy v Indii neuvěřitelné vskutku je. Záhady přírody tak současně ukazují, jak křehký ekosystém je a jak nevyzpytatelné jsou důsledky i příčiny narušení této rovnováhy. ()

Attta

Ne...prostě ne.....zmatené informace a předčasné a "zpopularizované" závěry pro dívaky televizí pro lepší sledovanost. Neviděl jsem všechny díly, ale z těch co jsem viděl jsem necítil objektivitu a nestrannost. Kvalitní dokumentářní pořad si představuju opravdu jinak. ()