Strážca spravodlivosti

• Česko Strážce spravedlnosti (viac)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (viac)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa MickeyStuma k tomuto seriálu (7)

Deadly Crossing (2011) (S01E01)

V české verzi spojené dvě epizody do jedné. „Deadly Crossing: Part 1“ a „From Russia with Drugs“. A tak se nám představuje nějaká tajná policejní jednotka řešící zločiny, které jsou pro běžné policisty velkým soustem. A hned v úvodní scéně se během chytání drogového dealera před hudebním klubem ukázali jako naprostí amatéři. Ale je jasné, že se jedná o scenáristickou fintu, aby se nahrálo na samotného Stevena Seagala k akční prezentaci. Skutečně bída s nouzí, ale aspoň nám to hned v úvodu ukázalo, jak to celé bude vypadat. V druhé epizodě, respektive v druhé půlce této epizodní české verze, je stále snaha lapit drogový gang a na americkou tvorbu vůbec nepřijde divné, že je ten gang Ruský. Elijah Cain, s tváří Stevena Seagala, je stále pohodový a hlavně všímavý, až by mu takovou schopnost mohl závidět leckterý vyšetřovatel z vyšetřovatelských seriálů o CSI. Nemotorné drama a k tomu, v rámci žánru, nějaká akce, aby se neřeklo. ()

Dark Vengeance (2011) (S01E02)

Spojení dvou epizod: „Black Magic“ a „Dark Vengeance: Part 2“. Vrah tanečnic z nočního klubu a používá u toho znaky černé magie. Námět sice není nezajímavý, ale v Seagalovském stylu tvorby této minisérie? Policejní strany jako že se teda něco děje, k tomu jsem tam nějaká vynucena rvačka pro Seagala, padouch je zachycen a můžeme jít do toho. Na závěr nám Steven Seagal prozradí svůj hudební talent a odkaz na svůj bluesový talent. A následně se děj přehoupne dál. Začátek sice nabývá dojmu nového případu, ale záhy se dozvíme, že se svým způsobem jedná o navázání případu předchozího. Je úžasné, jak je šéf Elijah Kane vždy pohotový a bez sebemenšího zapřemýšlení má vždy okamžitě na všechno plán. Inu, Seagalovka jak dělaná. ()

Street Wars (2011) (S01E03)

Spojení dvou epizod: „Toxid E“ a „Street Wars: Part 2“. Stále se to pohybuje kolem drog a tentokrát je to kolem extáze. Samozřejmě v uvozovkách, protože se vlastně jedná a úplně něco jiného. A koncept vyobrazení všeho dění je stále takové, jaké je. Bída s nouzí a absolutní absurdita. Později přijde překvapující nařízení. Součástí vyšetřovací skupiny musí být nějaký dokumentarista, kterého samozřejmě musí neustále doprovázet a hlavně ochraňovat. A že je ten dokumentarista akční a všude vtíravý ani není potřeba připomínat. Námět byl už dříve nejrůznějších seriálech použit nesčíslněkrát. A věci se mají tak, jak jsou. Kýč jak bič. ()

Lethal Justice (2011) (S01E04)

Spojení dvou epizod: „Lethal Justice: Part 1“ a „Lethal Justice: Part 2“. Neofašistický gang s vůlí obnovit ideologii hákového kříže, jehož vůdce je nepřekvapujíc šerif. Další námět v minulosti nesčíslněkrát použitý. Tudíž je to předvídatelné a jako obvykle naprosto bez nápadů. Dále tu máme poválečný stres vojáka, což je pro civilistu něco nepředstavitelného, a tak není náhoda, že i tento námět se často používá jak v seriálové, tak i ve filmové tvorbě. Tudíž by se tentokrát dalo očekávat spíše psychologické drama, ale je to opět jen kýčovitá vyprávěnka s dialogy trhající uši. ()

Brotherhood (2011) (S01E05)

Spojení dvou epizod: 'Yakuza' a 'Brotherhood'. Příběh s dvěma případy. Počínající problém s Yakuzou a zoufalým činem zoufalého člověka. Dá se říct, že případ zoufalého člověka je zajímavější, neboť má co do činění s realitou, i když co se týče příběhu, nic moc. Prostě jen taková dvaceti minutová povídka. V druhé polovině stopáže případ s Yakuzou pokračuje a děj se také zabývá minulostí Kanea a snaží se vyvolat problematiku, která, chtě nechtě, prostě v rámci dramatizace nefunguje. ()

Urban Warfare (2011) (S01E06)

Spojení dvou epizod: Urban Warfare: Part 1“ a „Diamonds in the Rough“. Kanea dostihla minulost. Hrozba pro tým? Scenáristicky se s takovou myšlenkou pracuje, ale po dramatické stránce však o tom není jediný náznak. Dějově je to stále ponuré, nepřesvědčivé a vůbec celkově divné. A ty Seagalovi vynucené akční scény už prostě nebaví. A druhá polovina stopáže? Rusové coby padouši už jsou opět na scéně. Třeba Francouzi nebo Španělé by to pro změnu být nemohli? Ne. To je pro USA ideologicky nemožné. A tak tu máme nový případ, který ničím nepřekvapuje. ()

Ep.13 Payback (2011) (S01E07)

Remake „Přepadení 13. okrsku“ (2005) stále svým námětem mnohé tvůrce inspiruje a láká, a tak nechybí ani tady. Nonstop akce po celou stopáž, a tak se jedná o nejakčnější epizodu za celý miniseriál, zanechávající své následky. ()