Jedeme k vodě

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1971, 31 min

Pořad trempských a vodáckých písniček na řece Lužnici... Při sledování vodáckých a trampských písniček si můžete při televizní obrazovkách zanotovat nejen titulní melodii Jedeme k vodě skladatele Jaroslava Dudka a textaře Bohuslava Nádvorníka, ale i Modrookou panenku Jiřího Voldána, Život je krásný Josefa Stelibského a Jarky Motla, Kytara a ty Eduarda Ingriše a Jiřího Chlumeckého, Tam za tou velkou skálou Aloise Austa a Viléma Sýkory, Kluci, hledám kapítána Jaroslava Jankovce a Josefa Chlumeckého, Marta Emana Fialy a mnohé další. K veselé a romantické pohodě vám v pořadu letních písniček zpívají a hrají J. Zíma, J. Hromádka, D. Vlachová, KTO, Astma boys, Setleři a další. (Česká televize)

fragre

Děs a běs! Takhle takhle většinou končí trampská romantika - trapným výprodejem v pokleslé estrádě (čest vyjímkám jako bří Ryvolové, Marko Čermák etc.). Si pamatuji, že jsem v mládí odmítal věřit, že ty různé sentimentální ztracenkářské popěvky jsou autentická trampská muzika. Zde vylepšené navíc "vtipným" pitvořením Setlerů či "procítěným" podáním druhořadých pop-zpěváčků zní obvzláště vlezle. Vrcholem je pak Pepíček Zíma zpívající lepkavým hlasem a producírující se s teletem na zádech, zde nevkus nechtěně přechází do své karikatury. Jen KTO jsou zde jednookými králi a zachraňují tento šlak před vhozením do odpadu. ()