Všední ráno. Manželé Zemanovi spěchají do práce. Přichází paní Balejová (K. Slunéčková), která hlídá děti a pomáhá v domácnosti. Desáté výročí manželství připomene Martě (I. Kačírková) manželovu nevěru, kterou mu odpustila, ale rozhodně na ní nezapomněla. Zůstali spolu hlavně kvůli dětem. K Arnoštovi (R. Brzobohatý) už necítí nic. Z Prahy přijede prof. Hrabák (K. Šebesta), aby prohlédl jejího syna, který je pozřelý, že se nakazil nebezpečným virem. Počáteční vděčnost se mění v hluboký milostný cit a Marta pocítí znovu touhu po lásce... Příběh jednoho manželství natočil podle novely Heleny Šmahelové a scénáře B. Březovského režisér Z. Kubeček. (Česká televize)

Chrysopras

Poměrně slušně rozehrané se zajímavým hereckým obsazením. Konec měl být buď už dřív ( velmi mrazivý ) nebo nějaký jiný. Takhle to opravdu vypadá, že došel materiál, jak tu někdo poznamenal. Škoda ()

vitekpe

Uprostred sviravych hudebnich smycek sledujeme neprilis zajimavy dej, ktery skonci dle ocekavani. Karolina Sluneckova pridava 2 hvezdy v mem hodnoceni. ()

LadyPupu

Herecké obsazení je za 5 hvězd, námět svou nadčasovostí také. Problém jsem měla se zpracováním. Vcelku kvalitní předlohu H. Šmahelové zabil debilní scénář a dramaturgie. Škoda. ()

Marthos

Literární i režijní průšvih, který bohužel nezachránila ani Irena Kačírková. Výjimečná herečka v mizerné roli a v mizerném filmu. Škoda přeškoda. ()