Jak se Aleš potkal s Harry Potterem

Česko, 2007, 3 min

Réžia:

Scenár:

Aleš Koudela

Autorem příběhu, kreseb i vypravěčem filmu je Aleš Koudela, mladý muž s autismem, který zbožňuje Harryho Pottera a vesmír. Obě své lásky spojil v jednoduše kresleném, ale narativně velmi propracovaném filmu. (oficiálny text distribútora)

dudyvan

Psát o tomto projektu, že to je sračka a podobné komenty je zbytečné pokud nemáte pochopení a nedokážete ocenit ani snahu postiženého člověka tak je mi vás líto. Snímek je velmi slušný na to kdo ho měl v režii a vzhledem k tomu, že to je prvotina budu fandit Alešovi dál ať se mu daří a takových snímků udělá klidně ještě dvacet! 60% ()

Franta

Sice si uvědomuji, že tvůrcem filmu byl autista, ale u filmů by se měl hodnotit výsledek a nebrat v potaz polehčující okolnosti. Tento filmeček je mizerně zpracovaný a animace vypadá jako z microsoft malování. Jednu hvězdu si film však zaslouží alespoň za to, že nám maličko pomůže nahlédnout do autorovy mysli a jeho myšlenkových postupů. ()

hladass odpad!

Původně jsem nechtěl tento kousek vůbec hodnotit ani komentovat, ale musím za mě něco podotknout... Je přece jedno jestli je autorem autista nebo ne... Jak tady někdo píše, že jde o snahu nebo o pohled do hlavy posiženého člověka, tak to je pro mě docela nepodstatné... To mám u každého autora zjišťovat, zda netrpí nějakou nemocí (psychickou či fyzickou), která se může, ale taky nemusí, v jeho filmu projevit a pak podle toho hodnotit? Ne... Mě musí snímek nějakým způsobem oslovit, zaujmout, ale u tohohle kusu jsem se i přes tříminutovou stopáž vysloveně nudil... Ač je mi Aleše líto, tak jeho dílo je pro mě jednoznačně odpad! ()

filiperros

Je zajímavé, jak tento sled pomalovaných papírů s vyprávěním jednoduchého příběhu vytvořený autistou přes negativní hodnocení získal tady na čsfd určitou pozornost. Ve skutečnosti se vůbec nejedná o Harry Pottera a autorovo setkání s ním, ale o cestu na vzdálenou planetu, potyčku s mimozemskou civilizací, návrat domů a poselství, že v universu nejsme sami. Má to úvod, má to zápletku, konflikt i rozuzlení, zpracované neumělou rukou. Zkuste si pro zajímavost podobně jednoduchým způsobem vytvořit podobně jednoduché video. Protože každý z nás by měl mít lepší předpoklady vytvořit pěkné videjko. Většinou zjistíte, že vás to stojí neuvěřitelné a nečekané množství energie a času a že výtvor Aleše Koudely má víc hlavu a patu než to vaše. ()

bassator odpad!

45th KVIFF 2010 - INVENTURA FF PRESENTS - Nejlepší filmy festivalu Inventura (Jak se Aleš potkal s Harry Potterem / HOW ALEŠ MET HARRY POTTER / Jak se Aleš potkal s Harry Potterem) - Chtěl jsem začít kritizovat a kritizovat a ptát se kdo tohle mohl natočit, a podobně, ale když jsem si přečetl o postiženém autorovi tak se kritik zdržím. Je ale pravda, že toto patří do nějaké charitativní organizace né na ČSFD... - Ke shlédnutí ZDE - 3. 9. 2011 - 0% ()