Bakuhatsu! Sukeban hantazu: Sôkatsu nagurikomi sakusen

• Japonsko 爆発!スケ番☆ハンターズ/総括殴り込み作戦 (viac)
všetky plagáty

eraserhead666

"Yakuza Hunter!" Jak libě to zní z Asaminých rtů, která zde zabíjí kdečím, od useknutých prstů po drsné pohledy a chytá kulky holýma rukama (ne, není to porno) Asi tak: je to jednoduché, levné, místy dost nudné. Zajímavé to začíná být převážně v situacích a scénách, v nichž se film nebere vážně (obzvláště útok lovkyň Yakuzy na Yakuzu samotnou). Přesto to má občas zajímavou stylizaci, některé záběry jsou nápadité a nápady zajímavé (švihání růžemi zaujalo). Hlavní záporačka mi přišla hrozně suchá a její plastový řetěz tak odporný, že bych ji na něm nejradši oběsil. Zato hlavní záporák je fakt týpek. Pochválil bych hudbu a závěrečné titulky, protože jsou růžové a to se jen tak nevidí. ()

TERRORDROME

Dievčenský gang proti jakuze. Na prvý pohľad veľmi lacný film, na druhý pohľad super lacný, na tretí super ultra lacný a tak by sa dalo ešte chvíľu pokračovať. Režisér však dokazuje že nie je úplne neschopný a mohlo by z neho niečo byť ( v rámci žánru béčkových chujovín ). Najlepšie to pôsobí keď to nie je vážne a prebieha nejaká absurdná akcia, vtedy je to zábava. Súboj s hlavným jakuzáckym kreténom je priam na popukanie. Hlavná hrdinka nosí pás na náboje plný odrezaných prstov a so svojimi kolegiňami masakrujú jakuzákom zadky samurajskými mečmi. Asami je vo vrhaní zlých pohľadov dôstojná nástupkyňa Meiko Kaji ( aj ten hudobný motív nápadne pripomína starú dobrú Urami Bushi zo škorpiónej série ) a navyše má svoj charakteristický úsmev šialenca a bojové pokriky. V scénach keď film nie je vyslovene komediálny je to však podstatne horšie a viacmenej o ničom. ()