Gyakushu! Sukeban hantazu: Jigoku no ketto

• USA Yakuza - Busting Girls: Duel In Hell
všetky plagáty

eraserhead666

V klasickém moderním současném japonském westernovském akčňáku Asami hraje lovkyni mafiánů z Yakuzy jménem Asami, která se dostane ke starým známým. Ti však mají s yakuzou problémy, ona se do toho zaplete, mafiáni povraždí nebo zajmou všechny její známé (docela dojemné scény, obzvláště zabití batolete), čímž ji, samozřejmě, naserou a ona si to s nimi zajde vyříkat. Je to levné, jednoduché, prosté, s jednoduchými a levnými triky (ustřelené končetiny, rozstřelená hlava působí trošku... no levně) s občasnými WTF momenty (holky chytají vystřelené kulky do ruky a Asami se naučí docela prostě šílený trik, jak změnit směr vystřelené kulky - kam se na to hrabe McAvoyovo střílení za roh z Wanted). Přesto je tu pár zajímavých momentů. Asami je prostě masakrální lowbudget badass kombinace Clinta Eastwooda a Nevěsty. Zaujalo mě, jak postupně ve dvou dlouhých scénách bez střihu zmlátí dva chlapíky. Ony ty souboje sice nejsou vizuálně nic moc a trochu z nich jde poznat, jak je to všechno nacvičené, ale ocenil jsem tu realističnost a fakt, že ten souboj dělají herci a ne střih, jak jsme dneska zvyklí. Některé záběry (obzvláště s Asami :-)), jsou docela povedené (nasekal jsem si hromadu tapet do noťasu :-)), doprovází je trefná hudba (jestli jsem dobře pobral film o filmu, tak dokonce jednu skladbu nazpívala samotná Asami). Je to béčkové, rozpočet asi nebyl extra nic moc, ale řekl bych, že je to přesně ten typ levného braku, na němž vyrůstal Tarantino, je to řádně krvavé (hned na začátku jedné buchtě doslova přeříznou kačku) a mě to docela sedlo. 3,5* ()

TERRORDROME

Asami sa vracia aby opäť nakopala pár podradných jakuzáckych zadkov v pokračovaní ultralacnej gangsterky Yakuza Busting Girls. Nuž, za moc to nestojí, oproti predchádzajúcemu dielu úplne chýba nejaký pokus o humor ( aj keď válanie sa dolu kopcom v plechovom sude v rámci výcviku by sa dalo tak brať ) a celé je to strašne statické, kŕčovité, hlúpe, ťažko nezmyselné a napriek nejakým brutalitám ( motorová píla v ženskom rozkroku, rozstrieľané, hlavy a jedno zapichnuté bábätko ) aj nudné. Zasa raz musím konštatovať že ani moja obľúbená japonská harcovníčka Asami to z bahna nevytiahne ani keď sa v závere zmení na tornádo aby odrazila vypálenú guľku. Na to sa pokúša tváriť strašne vážne, čo sa zúfalo nedarí. Pár kontaktných súbojov je celkom slušných ( s prihliadnutím na meganízky rozpočet ), zato prestrelka je naozaj otrasná v rámci akýchkoľvek kritérii. Nebavil som sa a to je bohužiaľ zlé, veľmi zlé vážený Sušijedi zo zálivu Micubiši. ()