Usnula jsem

(študentský film)
  • angličtina A Tear Is Needed
všetky plagáty

Stará mexická legenda varuje, že když usnete na náhrobním kameni, můžete se propadnout do říše mrtvých. To ovšem malá Miroslava neví a nechtěně na pohřbu své tety na jednom z hrobů usne... Právě o tomhle dobrodružství vypráví režisérka Kristina Dufková v animovaném filmu Usnula jsem. (oficiálny text distribútora)

Paesant

Mnohem více než z mexických legend čerpá tento kraťas dost prvoplánově z tvorby Burtona či Gaimanových knih. Postavy jsou jako vystřižené z říše Mrtvé nevěsty, jen jim chybí hlubší charaktery a zajímavější osobní příběh (postava, kterou zabil blesk..vypráví příběh o tom, jak šla na kopec...a zabil ji blesk - kam se poděla veškerá invence?). Samozřejmě v 18 minutách těžko povyprávíte dlouhosáhlé zkazky o každé z nich, ale když už jim autorka věnuje zvláštní čas, trochu vynalézavosti by neuškodilo. Dabing mi i přes veškeré sympatie k jeho tvůrcům bohužel nesedl a styl animace mě dokázal zaujmout jen v několika málo momentech (kočka a její stín). Přesto oceňuji snahu pustit se do funerální tématiky prostřednictvím pohádky, kéž by takových bylo více. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - THE FRESH SELECTION - THE PROMISING FIVE - Fresh Selection - Pět filmových nadějí (Usnula jsem / A TEAR IS NEEDED / Usnula jsem) - Nejlepší z Fresh Selection - se skvělým dabinkem českých top herců... - 10. 7. 2010 - kino Thermal - Kinosál B - Karlovy Vary - 60% ()