Simonova kočka

• Veľká Británia Simon's Cat
Veľká Británia, (2008–2023), 4 h 43 min (Minutáž: 1–10 min)

Seriál "Simonova kočka" vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda. (HBO Europe)

pt93 odpad!

Rovnou upozorňuji, že i my kočku máme. Takže nejsem jen nechápavý trotl. Tento animovamý seriál nemá nic společného s realitou. Nuda a jen nuda. Co je na tom tak úžasného a vtipného? Opravdu se všichni u toho doma při televizních obrazovkách tak moc smějete a říkáte si, jaká je to všechno pravda? Děláte si srandu? Seriál zachází až do absurdity a trapnosti, nesmyslnost a nelogičnost v každé vteřině, utrpení sledovat. Mám se smát? Směju se. Směju se všem, kteří tuto žumpu vychvalují do nebes hladíc přitom svoji opelichanou britku, která svými pány stejně pohrdá, koneckonců jako každá kočka. Change my mind :-) ()

Emperor1

Kdo nemá rád kočky a doma mu alespoň jedna nemňouká, tento seriál nedocení. My máme kocoura a některý jeho kousky jako by ta Simonova odkoukala. Moje dcera se při sledování některých dílů smíchy počůrala. Dvakrát. ... Perfektní vystižení kočičí individuality jednoduchou animací. Nemůžu dát méně než 5 bodů. ()

boombang

Paráda. Nejlepší je zatím díl Double Trouble. A nedá mi to, musím zde uvést dva anonymní citáty, které jsem si před časem opsal z jinak nepříliš zajímavé knihy, jejíž název jsem zapomněl: 1) "Kočka je vždycky na špatné straně dveří," 2) "Psi mají majitele. Kočky mají služebnictvo." V kontextu tohoto seriálu to sedí absolutně dokonale. ()

MsUtahraptor

"Už ve starověkém Egyptě byly kočky uctívány jako posvátné... a dodnes na to nezapomněly." Simonův kocour je chlupatý parchant zdatně reprezentující většinu kočičí populace. Připomene těm přihlouplým dvounožcům, že jejich pravou celoživotní náplní je servírování potravy, zajišťování vhodného rozptýlení a relaxačních ploch, a (samozřejmě) úklid veškerých následků. Občas se sice chová až zdánlivě lidsky, ale závěrečné "Meow!" *tlapka nenápadně poukazující na pootevřenou tlamičku* vše opět uvede na pravou míru. ()

Ukubumbahoo

Naprosto unikátní. Kočky nemám v oblibě, ale stejně jakou u komixů Garfielda, tak i u Simonovi kočky musím udělat vyjímku a otočit svůj názor na kočky o 180 stupňů. Kočka je neuvěřitelně vychcaná a způsobuje záchvaty smíchu přecházejícího až do pláče. Některé díly jsou slabší, ale na tom přece nesejde, celek je vynikající a animace je táké velice příjemná. Možné shlédnout na Youtube http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q ()

• Poslední seriál, který odvysílala česká verze placené stanice Megamax. (Vitox)