Throwaway

všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor
USA, 2008, 15 min

George Stobbart

Výborný hororový kraťas o mladej žene, ktorá vo firme maká na nočných smenách a cez deň sa to doma snaží dospať. Kazí jej to ale bezdomovec, ktorý ju denne budí rachotom a prehrabávaním sa v koši rovno pod oknom. Keď jej svojím vozíkom ešte aj bonusovo zablokuje miesto na parkovanie, pokúsi sa s ním porozprávať. Bezdomovec síce odíde, no je očividné, že nie je v poriadku a že ho na žene niečo zaujalo... Niečo čo bude chcieť... Tento pôsobivý filmík dokáže svojou myšlienkou i jednoduchým, realistickým spracovaním celkom dobre znepokojiť a vydesiť. Brrrr, pozeral som ho v noci pred spaním a jeho uveriteľnosť ma vcelku rozrušila, z bezdomovca ide ozajstné psycho a zúfalá situácia osamelej ženy tiež nepoteší. Krátkosť je v tomto prípade skôr výhodou, pretože si myslím, že na dlhšej stopáži by sa intenzívny dojem a celkové znepokojenie vedúce až k bezvýchodiskovému záveru mohlo vytratiť. Odporúčam! ()

foundation

Zaujímavý kraťas ktorý postupne získava na atmosfére a svoj vrchol dosahuje až tesne pred koncom. Záver je aj napriek svojej očividnosti a nevyhnutnosti ( inak to skončiť nemohlo ) celkom pôsobivý. Síce vieme ako to skončí, ale nič sa tým nepokazí. Dlhšia stopáž by to ale zabila. Jednoznačne záležitosť šítá na 15 minút. ()

Časové pásmo bolo zmenené