Jako jediná ze společenstva přežije hromadný odchod do lepšího světa, avšak zdaleka nemá vyhráno. Když se po třinácti letech konečně probere z kómatu a pokusí se vrátit do normálního života, s hrůzou zjišťuje, že vůdce sekty Harris chce za každou cenu její život... (oficiálny text distribútora)

swed

Nudný slasher se stupidní zápletkou. Silně pochybuju, že by se u takového filmu někdo mohl bát. Dokonce ani čiré potěšení s béčkařského neumětelství se nedostavilo. Ta 1* je jednak za závěrečnou snahu ten předešlý zmatek "reálně" vysvětlit a jednak za sympatickou hlavní hrdinku. 2/10 ()

BoredSeal

Překvapivá perla, jeden ze zapomenutých hororů 80.let. Originální nápad, nikdy neselhávající prostředí psychiatrické léčebny s nenormálními pacienty a charizmatický záporák Richard Lynch. Takže pokud máte rádi horory z 80.let, atmosféru blázinců, démonické záporáky a ještě atraktivní úmrtí postav, na co čekáte? Jediným mínusem je postava kladného doktora, který se chová jako idiot a tradičně naprosto mizerná bezpečnostní opatření v blázinci plném magorů, ale to vyváží pár přesvědčivě cáklých pacientů - fanoušci hororů překousnou ledacos. ()

lennyd

Harris (Richard Lynch), šéf sekty, měl vše pečlivě naplánováno. Společně se svými ovečkami opustit tento svět, aby se setkali ve světě jiném, lepším. Jenže plány mu překazí mladá Cynthie, která jako jediná hromadnou sebevraždu přežije. Po 13 letech se Cynthia probírá z kómatu. Ale Harris si to, co považuje za své, nenechá vzít ... Ach jo, co já jsem komu udělal, že mne trestá takovými to filmu. Na první pohled to vypadá na vcelku zajímavý horůrek, oficiální text distributora tomu ještě přizvukuje, a pak se z toho vyklube taková sra*ka. A přitom to první polovinu filmu ani tak nevypadalo (hodně mi to připomínalo jeden z dílů Noční můry v Elm Street - druhý anebo třetí). Jenže pak autorům došly nápady, a bez ladu a skladu začali do filmu přidávat zvrat(k)y a výsledkem je pomatený spletenec, jehož vrcholem je závěrečná scéna na střeše. Ještě jednou ach jo.. ()

eraserhead666

Charismatická feťačka z freddyho Dream Warriors Jennifer Rubin si hned rok poté zahrála hlavní roli ve filmu, který třetího Freddyho částečně docela svižně vykrádá. Ale i díky ní, několika dobrým scénám (skupinová sebevražda sekty), osmdesátkovému duchu (ten prostě málokdy zklame), slušné muzice, je to slušný kousek. jen ten konec je takový trochu podivný. ()

majo25

Nejedná sa o horor, aj keď sa do značnej miery film tak tvári. Na istý čas necháva na pochybách, či teror spôsobuje démon alebo preludy hlavnej postavy. Sny nehrajú žiadnu rolu. Odhliadnuc od pointy a záverečného zvratu ide o dostatočne napínavý triler, aby diváka nechával v napätí. o čo sa stará charizmatický a večný záporák Richard Lynch a atmosfericky kulantné objavenia sa jeho démonickej postavy tu medzi dverami, tu vo výťahu či tu v zrkadle. ()

• Když se poprvé Richard Lynch (Harris) viděl v masce s popáleninami, psychicky to s ním otřáslo. Vzpomněl si na osobní incident z roku 1967, kdy se pod vlivem drog zapálil a byl popálen na 70 % těla. (Fenk)
  • Rozhodovalo se, zda v závěrečných titulcích zazní píseň „Burning House of Love“ od skupiny X nebo „Sweet Child O'Mine“ od Guns N' Roses. Nakonec vyhráli Guns N' Roses a z písně se stal později obrovský hit. Původně bylo v plánu do videoklipu Sweet Child O'Mine použít ukázky z filmu. (Fenk)