Pixely

Réžia:

Patrick Jean

Kamera:

Matias Boucard

New York je z obrazovky do odpadu odloženého televizoru napaden osmibitovými kreaturami, vycházejícími z dosovských PC her, a postupně jimi pohlcován a ničen až do chvíle, než se z naší modré planety stane zeměkrychle. (kikulin)

PetrPan

Skvělá obžaloba amerického vykořisťování... Mladý a zjevně chudý íránský fundamentalista odkládá časovanou bombu v podobě staré televize. A New York a posléze celý svět je pak napaden zmutovaným výdobytkem západní společnosti, který byl vyvinut už v tajných laboratořích íránských specialistů za dob Sajjida Rúholláha Músaví Chomejního na ukradených dvěstěosmdesátšestkách ...Allahu Akbar ! ()

C0r0ner

To je tak, když se urodí špičkový nápad a ještě se k tomu přidá bezvadné zpracování, to se pak dějí zázraky. Škoda jen jedné věci, že to bylo tak krátké. Na tomhle místě obvykle píšu, že by to chtělo celovečerák. Ten už bohužel máme, a tak raději nenapíšu nic, protože bych se zase akorát zpětně nasral nad tou ubohostí. 95% ()

Houbos

Invaze 8bitových příšerek je děsivou vizí vývoje civilizace. Už dnes vetřelci z vesmíru, Space Invaders, zabírají i česká města. Nevěříte? Rozhlédněte se na ulici kolem sebe. Space Invaders na Wikipedii (Je to street art, pixely ze hry jsou k vidění v ulicích měst na budovách, značkách.) Teď už věříte? Podobné: Svět za 50 let ()

Naranyan

Kratičký snímeček, který pobavil a jestli jsem správně pochopil, tak v sobě skrývá pod jednoduchým balením hlubokou myšlenku :). Aneb zábavě čelem, ať už nás spapá zaživa či nikoli. Stejně jako velkou porci příjemností technologický pokrok přináší i nejedno riziko, jak to všechno dopadne nám ukáže až čas. ()

• Font názvu filmu je nakreslený Markem Colemanem z firmy Bitmap Brothers, použitý například ve hře „Xenon 2: Megablast“. (kriplozoik)