Pod kupolou

Mysteriózny / Dráma / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Brian K. Vaughan

Predloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (viac)

Kultový seriál z dielne Stevena Spielberga a Stephena Kinga prichádza na Slovensko! Chester´s Mill bolo ešte donedávna obyčajné, ale veľmi príjemné mestečko. Všetko sa zmenilo v okamihu, keď ho od zvyšku sveta odreže obrovská, nezničiteľná, priesvitná kupola. Obyvatelia mesta stratia akýkoľvek kontakt so zvyškom sveta – žiadny internet, žiadny signál pre mobily, nič, len veľmi slabý rádiový signál. Ľudia sa zo dňa na deň musia naučiť ako prežiť v malom svete, kde sa pomaly míňajú zásoby, ale napätie medzi obyvateľmi dramaticky narastá. Na vonkajšej strane kupoly sa zhromažďujú všadeprítomní novinári a armáda, ktorá sa snaží dostať dnu. V tom istom čase sa skupinka ľudí v Chester´s Mill snaží zistiť, odkiaľ sa tam kupola objavila a kedy (alebo či vôbec) niekedy zmizne. (TV Dajto)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (13)

Pod kupolou (2013)

Slušný scifi, seriál šlape jak má, jen to zakončení v třetí řadě byl trošku průser, takový konec si tento seriál opravdu nezasloužil. Zábava ovšem zaručena a to i přes to, že se jedná opět jen o další mimozemskou invazi, takže na konec nic originálního. ()

Počátek (2013) (S01E01)

Pilotní díl zaujal, uvěznit městečko pod neproniknutelnou kupoli je super nápad. Teď bude hodně záležet na jednotlivých charakterech a na tom co ta Kupole je vlastně zač. Zatím je vše jen zlehka načrtnuto a jsem opravdu zvědaví co se z toho nakonec vyklube. V každém případě to vypadá zajímavě a jsem opravdu zvědaví co se z toho vyklube. Pilot nadchnul pro další sledování takže svou úlohu splnil. ()

Požár (2013) (S01E02)

Slušný, pohled na komunitu městečka uzavřenou pod kupolí je čím dál zajímavější a už se nám tu kristalizují dobráci a padouši. Vypadá to na směsici zajímavých postav a panika se začíná stupňovat. Kouká se na to fajnově a zatím opravdu baví. ()

Štvanice (2013) (S01E03)

Opět povedený díl, přibude nám jedna mrtvola, děj se nám opět posouvá dál a některé postavy se nám začínají vybarvovat. Velký Jim se stává mou oblíbenou postavou, je to slušnej padouch a jeho povedený synáček Junior je taky slušnej blázen. Uvidíme jak se to vyvine dál. ()

Z modrého nebe (2013) (S01E05)

Kopule je nezničitelná a tak hra pokračuje dál. Děj se nám komplikuje a je stále na co koukat. Baví ()

Žízeň (2013) (S01E06)

Seriál si drží vysokou laťku a je tu pěkná sympatická úmrtnost postav, často i sympatických. Velký Joe opět perfektní, tahle postava je čím dál lepší. ()

Narušené kruhy (2013) (S01E07)

Hodně drsnej díl, mrtvých habaděj, některým to opravdu přejete a u některých to je líto. Kupole se projevuje čím dál víc a začíná to být čím dál zajímavější. Parádní podívaná. ()

Silnější než voda (2013) (S01E08)

Boj o vodu a spousty dalších mrtvých. No vršení mrtvol citových výlevů se tenhle seriál opravdu nebojí. Kupole se opět projeví a začíná to být opravdu hodně zajímavé. ()

Podej čertu prst (2013) (S01E11)

Hodně dobrý a dost nečekaný. A vítězem největšího padoucha se stává velký Jim. No jedna věc je jasná, s mrtvolama tento seriál nemá absolutně žádný problém. ()

Opona (2013) (S01E13)

Naprosto dokonalé zakončení první řady a lepší závěr a navnadění na řadu nadcházející jsme si snad ani nemohli přát. Prostě mazec. ()

Budou padat hlavy (2014) (S02E01)

Opět nám ubylo pár zajímavých postav a i hodně důležitých, i když jejich odchod zamrzí tak se naštěstí objevilo pár nových. Po závěrečné části ve škole jsem opravdu zvědavej jakým směrem se bude seriál ubírat dál a jak bude reagovat kupole na danou situaci. Opravdu nečekané zvraty. ()

Housenky (2014) (S02E02)

Housenky jsou potvory a městečko má vážný problém. Hlavní postavy opět super. Parádní podívaná. ()

Odchod (2014) (S02E13)

Tak tohle bylo finále jak se sluší a patří, drsné, šokující a s nečekaným koncem, který dává tušit něco velkého. Velký Jim opět perfektní a pro mě naprosto nejlepší postava celého seriálu. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

04.12.2012

Když máte knižní hit o síle bezmála tisíc stránek, s filmovou adaptací může být problém. Většinou se materiál do jednoho celovečeráku prostě nevejde. A plánovat filmovou sérii, to je velké riziko.… (viac)