Iveta Bartošová: Jsem zpátky Live

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2008, 43 min

Divadlo Hybernia se stalo svědkem velkého comebacku Ivety Bartošové. Nenechte si ani vy ujít záznam z tohoto jedinečného koncertu. Jako bonus najdete na DVD sestřih ze svatby století. Staňte se svědky toho, jak si na zámku v Hluboké řekli své ano Iveta Bartošová a Jiří Pomeje.

Obsah DVD:  01. Láska má je zákon
07. Ve jménu lásky
08. Nekonečná
09. Málo mě zná
10. Hej pane diskžokej
11. Tři oříšky (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Iveta Bartošová je zajímavý zjev zdejšího šoubyznusu. Jistěže dost lidí přišlo na tenhle koncert proto, že jí fandilo a přišli si poslechnout písničky, které byly úspěšné koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let. Texty Ivetě Bartošové napsali - G. Osvaldová, M. Černý, V. Kočandrle, a nesmím zapomenout ani na člověka, který to s ní myslel asi nejlépe, ale Iveta má svou hlavu, takže s ní nevydržel a to Ladislav Štaidl. Hudbu jí složili k těmhle písním - mimo jiné - O. Soukup, P. Větrovec, L. Štaidl (2 písně), J. Škorpík (2 písně)... Iveta se mohla odrazit, kdyby dokázala sebrat rozum do hrsti... Ale na druhou stranu je to asi její osobnostní problém, že se nedokáže uklidnit, že je loutkou v rukách jiných, kdo ji má v pazourech, tak ten ji tvaruje k obrazu svému, takže těch obrazů Ivety je tolik, že to sama má problém ustát... Kdo má rád písničky, které zpívá Iveta Bartošová na tomhle DVD, tak si je rád poslechne či zazpívá, kdo ne, tak se jim vyhne.......Když jsem tohle DVD viděl prvně, tak mě zarazilo, jak Iveta zaspala co se týče choreografie, ale pak jsem se dověděl, že to nacvičili jen tak na bleskovku, takže dneska už se tomu nedivím. ()

NinadeL

Byla jednou jedna mediální troska, která bývala v 80. letech střídavě součástí popového dua, případně sólové kariéry. Měla své hity, svou inkarnaci do nestárnoucí princezny televizního papundeklového nebe a svého sponzora. Neublížilo jí ani cinkání klíči, naopak počátkem 90. let doznala její hvězda nových výšin. Co se stalo po té, je nasnadě, IB zestárla a její věrní nezůstali žít ve skleníku. Kouzelně laciný byl první z comebacků někdejší Olivie, když se pokusila jako čerstvá třicítka znovu dobít světla ramp novou princeznovskou stylizací. Neuměla z ní ale čerpat příliš dlouho a po dalších letech úpadku přišla na řadu nejsměšnější svatba století a Pomeje. Výsledkem tohoto příběhu je první Ivetin koncert vydaný v příbalu a já nevěřím svým očím a uším. Podvědomě dobře reaguju na zvuky z minulých let a nedochází mi, jak může dnešní čerstvá čtyřicítka přecházet od blyštivého kýče tak plynule k sebeparodii a celé to uzavřít aktualitou z fotbalu. Nevšední zážitek se zmateným znaménkem. Tohle není odpad!, tohle je odraz naší současnosti, která stojí na vrtkavém zacházení s ikonami minulého režimu. Dokážeme se s nimi vyrovnat a rozlišit mezi tehdejšími dětmi a dnešními mumiemi typu Heleny? Nebo nám bude stačit zúčtování s normalizačním popem na poli situační komedie? "A ty nám k tomu všemu hudbo hrej / co bylo minule / už dávno není / co my s tím naděláme?" ()

GASTON73

Seznam skladeb a autoři DVD 1. Láska má je zákon (Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová) 2. Scházíš mi čím dál víc (Pavel Větrovec ml./Miroslav Černý) 3. Jako sen (Adam Powers, Engelina, Jonas Jeberg, Mich Hansen/Renata Červinková) 4. Když láska schází (Ladislav Štaidl/Miroslav Černý) 5. Nad jezerem (Vladimír Kočandrle/Vladimír Kočandrle, Iveta Bartošová) 6. Juanita (Peter Nagy/Pavel Vrba) 7. Ve jménu lásky (Jiří Škorpík/Vladimír Kočandrle, Iveta Bartošová) 8. Nekonečná (Jiří Škorpík/Vladimír Kočandrle) 9. Málo mě zná (Ladislav Štaid/Ladislav Štaid) 10. Hej pane diskžokej (Petr Hejduk/Zdeněk Rytíř) 11. Tři oříšky (Karel Svoboda/Vladimír Kočandrle) ()

ondrula odpad!

Tato svatba století mě skutečně rozveselila, protože Bartošová a Pomeje jsou mými oblíbenými antihrdiny. Z Bartošový se stala poměrně rychle karikatura sebe sama (a prdel jí nezachrání ani Pepíček Rychtář) a její obraz ztroskotaný alkoholičky je pro mě natolik fascinující, že jí podezřívám, že je to jen promyšlená negativní reklama. Podle mě akorát nedomyslela to, že se předmětem zájmu bulváru stal i vyžranej Artur, kterej si pak z toho jednoho dne hodí mašli, protože supové po něm jdou fakt dost nelítostně. Pomeje si zase svým huráproducenstvím zpestřil život tak, že bude do konce svých dní živořit z nějakým milodarů, protože si nasekal apokalyptický dluhy; jeho mediální obraz tak tvoří už jen smutný oči a sebelítost. Tihle dva tvoří dokonalou tragikomickou dvojici, na jejichž svatbu jsem se s chutí koukl; příhodná je samosebou i skutečnost, že se sobáš udál na Hluboký, vysněné destinaci snobů a blbců bez dostatku fantazie. Radost mi trochu zkalila skutečnost, že se moji hrdinové rozvedli dřív než stačilo doznít jejich "Ano", ale nevadí, snad právě to jim dalo onen šmrnc následující závratně strmé kariéry. A díky tomuto snímku jsem si taky uvědomil, že jak je aktuálně Bartošová odulá z chlastu, tak se náramně podobá vyžranýmu Arturkovi. Live koncert mě přirozeně nezajímal. ()