Děj je zasazen do alternativní verze světa, kde kromě lidí žije i spousta dalších tvorů i netvorů všeho druhu. Sociální pracovník Mark Lilly, hlavní postava seriálu, žije v New Yorku a pracuje v Oddělení integrace, kde se stará o všechny, kdo chtějí získat americké občanství. Jeho kanceláří denně prochází zástupy upírů, mořských panen, jednorožců, robotů a dalších kreatur, které tvůrci sesbírali z žánrů hororu, fantasy i sci-fi nebo si je prostě vymysleli. Se směsí černého, sarkastického, cynického a taky trochu vulgárního humoru pak můžeme sledovat, jak se vede průměrnému obyvateli Manhattanu, jehož spolubydlícím je zombie, spolupracovníkem čaroděj a přítelkyní démonka. (MartinNDL)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (18)

Série 1 (2010) (S01)

Zatím úplně nevím, co si o tom myslet. Zpočátku mě ten seriál bavil skutečně hodně, kreativita tvůrců a jejich talent spojovat jejich nápady do ultrabizarích a občas i dost nechutných příběhů tu byla dost na výši, ale později jako by jim docházeli nápady a vše už pak jen stavěli pouze na fekálním a sexuálním humoru. Obzvlášť poslední třetina série je vyloženě slabá. Druhé sérii určitě dám někdy šanci, už jen kvůli Leonardovi, Randallovi a skupince z oddělení integrace (které se bohužel věnuje pozornost jen minimálně), ze které je rozhodně nejlepší Doug, ale zatím si od toho dám pauzu. Ta značně klesající kvalita mě do druhé série zatím moc neláká. Silné 3* ()

Pilot (2010) (S01E01)

Když pominu občasný fekální humor (který očividně je nedílnou součástí amerického humoru, když ho mají skoro v každém seriálu), tak se mi to dost líbí. Má to zajímavé postavy, má to hodně dobrý námět, spoustu kreativních nápadů a zdařilé tempo scén - jen teda moc netuším, kam se to chce časem vyvíjet, protože ten svět sám o sobě funguje dost chaoticky a taky tak působit má, jen netuším, jestli to bude fungovat, když se to časem bude pokoušet o pořádnou satiru... jestli k tomu teda dojde. Tak jako tak, pilot mě na sledování dalších dílů určitě nalákal. 4* ()

An American Werewolf in America (2010) (S01E02)

Líbilo se mi to zhruba stejně jako minulá epizoda, včetně stejných záporů, takže se v tom nebudu moc pitvat. Snad jen ten humor mi tu přišel značně lepší a některé nápady mi přišly dokonce skvělé. 4* ()

Demon Baby (2010) (S01E03)

Slabší než předchozí dvě epizody (i námětem), ale pořád dostatečně dobré. Silné 3* ()

Blob Gets a Job (2010) (S01E04)

Vtipné, skvěle vypointované, dobrý námět, ani ne tak fekální... Asi takhle bych si to představoval u každé epizody. 4* ()

So, You Want to Be a Vampire? (2010) (S01E06)

Skvělá (nejen) parodie na Stmívání, které je i slušně vypointovaná, ale její závěr holt není tak dobrý jak by mohl být. Ale jinak spokojenost. 4* ()

Kong of Queens (2010) (S01E07)

King Kong jako obrovský pedant na uklízení, to nevymyslíš :D Dokonalé to opět sice nebylo, ale i tak jsem spokojený, jako standardně u většiny epizod tohohle seriálu. 4* ()

Better Off Undead (2010) (S01E08)

Ne zrovna nejlíp vedené a závěr (který působí poměrně nahodilým dojmem) byl krapet moc už i na mě, ale jinak jsem se opět dobře bavil. Spíš 3,5*, ale přivřu oči a zaokrouhlím nahoru. Slabé 4* ()

Kill... Mark, Kill (2010) (S01E09)

Až na opět vyloženě slabý závěr skvělé. Opět. 4* ()

Sympathy for the Devil (2010) (S01E10)

Epizoda doslova složená jen ze sexuálních narážek, které mnohdy nebyly ani vtipné. A nic nezachraňuje ani děj, který je tentokrát skutečně nijaký. Zatím jednoznačně nejhorší epizoda. Slabé 2* ()

Trolling for Terror (2010) (S01E12)

Dokonalé to sice nebylo, ale po dvou slabších epizodách jsem se konečně bavil a tentokrát se mi i líbil celý námět včetně jeho zakončení. 4* ()

Soulsucker (2010) (S01E13)

Další z těch epizod, která vyloženě stojí jen na fekálním a sexuálním humoru - a jenom ten mě fakt nebere. Naštěstí to aspoň trochu zachránil skvělý závěr, u kterého jsem se konečně víc bavil, ale jinak to byla nuda. Slabé 2* ()

The Manbirds (2010) (S01E14)

Dlouhou dobu jsem chtěl dát slabé čtyři, ale opět mi to pokazil vyloženě slabý závěr, po kterém bohužel musím zůstat jen u tří hvězd. Jinak to i tentokrát bylo hodně založené na fekálním a sexuálním humoru, ale tentokrát tu byl i pořádně absurdní námět, takže to naštěstí nebyla tak trapná nuda jako minule. Silné 3* ()

Ride Me to Hell (2011) (S02E03)

Zkusil jsem za sebou tři epizody druhé série naráz a nejen, že mi sedly stejně, taky mám pocit ještě většího zklamání než v druhé půlce první série, protože popkulturní narážky a parodie na slavné filmy jsou ty tam a místo nich zůstaly jen zápletky, které samy o sobě mají pár skvělých momentů, ale v celku žádná není víc jak průměrná. Ještě asi dvě zkusím, ale kdyby náhodou nedošlo ke změně, skončím s tímhle seriálem nadobro. Teď to vypadá, že namísto toho, aby vše víc rozehrál, tak se místo toho začal vyčerpávat... 3* ()

G.I. Twayne (2011) (S02E04)

Mohla to být super epizoda, kdyby 80% epizody netvořil tupý fekální humor... ()

The Ring of Powers (2011) (S02E05)

Je to asi nejlepší dosavadní epizoda z druhé série, ale i když téhle dávám čtyři hvězdy, i tak mám pocit, že už to dlouho sledovat nebudu a že to s tímhle seriálem utnu už v té příští, pokud mě nepřekvapí. Tak uvidím, už mě to totiž zase moc nebere. Slabé 4* ()

Attack of Mark's Clone (2011) (S02E06)

Náhodou, tohle podle mě byl návrat k tomu, co na první sérii Ugly Americans bylo nejlepší a i když to na předchozí epizodu nemá, tak jsem aspoň podruhé měl v téhle sérii pocit, že má smysl to ještě sledovat. Pochybnosti pořád mám, ale pokud to takhle půjde dál, jenom dobře. Slabé 4* ()

Lilly and the Beast (2011) (S02E10)

Tak ani Mark Lilly není tak svatý jak se zdá, zajímavé... Jinak je to další klasická epizoda, která má skvělý námět, ale opět jí ubližuje přehršel fekálního humoru. Asi si od toho dám zase na nějakou dobu pauzu. 3* ()