Destiny

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Dráma
Česko, 2005, 14 min

Hrdinou tohoto dramatu je mladý muž, který přijede na chatu, aby mohl uskutečnit svůj ďábelský plán. Dívka, kterou velice miloval, ho zradila a teď se chce pomstít. To ovšem ještě netuší, co všechno ho čeká. Jak to vše dopadne na chatě poblíž malého městečka Alby? (Dannyell)

hirnlego odpad!

Perla klišé. Psychologické okénko: naprosto zbytečně dlouhá líbací scéna napovídá, že autor pochází se sorty mastných paniců, kteří se holky dotkli, jen když do ní "omylem" vrazili ve frontě na obědy. ()

Adam Bernau odpad!

Dosud jsem viděl dva autorovy filmy a u obou si vystačím s totožným komentářem: Jde o zabití holky nějakým marným režisérovým kamarádem, který čumí na její fotku a vzpomíná na krásné chvíle s ní. Zdaleka nejlepším momentem celého filmu je vteřinový záběr úplňku. Nezapomeňte si přečíst autorův přípis k filmu. JE TO TAM. ()

GigaPudding

Hrdinou tohoto dramatu je mladý muž, který přijede na chatu, aby mohl uskutečnit svůj ďábelský plán spočívající v nasávání levného chlastu, kouření levných cigaret, jezení levného kabanosu a chleba. Maximálně pětiminutový materiál roztáhnutý na čtvrthodinu prostě nudí, protože pokud v tom mělo být nějaké napětí, bylo zabité právě táhlostí a přemírou zbytečných záběrů na to jak hlavní hrdina chlastá a jí, aby se nakonec dostal jakože k tomu hlavnímu, což se odbude během jedné jediné minuty. V této poslední "dramatické" minutě mě vážně ale zarazila, když nepočítám "plánované" rupnutí v bedně v chajdě postavené na armádním arzenálu, velmi podivná a rušivá práce se zvukem, která vážně netuším, co měla znamenat nebo jaký byl v tomhle autorský záměr, ale fakt to asi dvakrát dramaticky působit nemohlo, když to svou ozvěnou zabilo jakoukoli naději na záchranu tohoto videa spíš než válející se pár na louce. Prostě zívačka. ()

• Ocenění na soutěžích amatérského filmu: 2006: Krajská soutěž Kroměříž - 2. místo za hraný film (Postup do celostátní soutěže Český Lvíček); 2007: Stopa Stáni Skřivánka České Budějovice - cena za nejlepší herecké výkony a cena diváku; 2007: Dvůr Králové nad Labem - 1. místo za odbornou porotu a 1. místo za dětskou porotu; 2007: Ostravský koníček - 2. místo za odbornou porotu; 2008: Soutěž Kino Barrandov - 4. místo cena diváků. (Dannyell)