Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Disease

Burtonův nekýčovitý film o kýči a o tom, co říkal Frank Zappa "Lidi serou na umění, lidi se chtějí bavit". Jako významný bonus absence pitvořícího se Johnny Deppa. ()

bloodcountes

Pěkný film, nenese sice viditelnou burtonovskou stopu, ale nebudu mu to mít za zlé, protože i tak mě film uspokojil. Je to sice vyprávění celkem tuctové (využívání žen dominantními muži v mužské civilizaci), ale líbilo se mi zpracování a hlavně vynikající výkon Christopha Waltze. Jednu dobu jsem takhle žila ve lži a musím říct, že kdo to nezažil, netuší, jak zničující to je, i když je to pro "dobro věci", takže s Margaret velmi soucítím. A soucítím i s chlapem, který je nula a uchytí se na umění své ženy, která si ho nechtěně a mimochodem dá k snídani dokonce dvakrát, když mu přepustí jeden styl a bez mrknutí oka přejde na styl jiný. To musí být pro ješitnýho bonvivána, který nemá styl žádný, strašně bolestný:))) A ty Margaretiny emo obrázky se mi fakt mrtě líbí:)) ()

Gumrice

Životopis Burton natočit umí a rád hledá málo známé, ne-li amatérské osobnosti. Ale mám radši více Burtonovské filmy, tady jsem ho autorsky nepoznala. Přesto jsem byla nadšená, opět výborně vybraní herci v čele s Waltzem (který je ovšem pod taktovkou Tarantina lepší, uznávám), typicky dobrá Dannyho hudba. V tomhle (po dlouhé době hraném) filmu se nezapře Burtonovo nadšení z Margaret Keane, která ho provází jistě celým životem, respektive její obrazy. Pro mě je Big eyes vzrušující i napínavé dílo, ale bude v tom určitě láska k Timovi. Nejlepší tečkou je zde Lana Del Ray, děkuji za spolupráci. ()

Jaro_slav

Je to na první pohled Burton. Tim jsem si byl jistej v první sekundě prvni scény. Nikdo jinej totiž nedovede vyprávět příběhy takhle barevně. Celkový zklamání filmohodnotitelů asi pramení z toho, že Tim poprvé vypráví skutečnej příběh (I když...) a v něm si nejde tolik pohrávat s realitou. Je to dobře zahraný, což ale se takňák u Amy a Christopha čeká, a celkem poutavě napsaný s občasnejma příjemnejně osvěžujícíma ryze filmovejma úletama. Velká spousta scén by si (jako ostatně vždycky v jeho filmech) zasloužila jen tak vytisknout, zarámovat a pověsit na zeď. Jen kuli nim na to asi pudu znovu, abych si - znaje už děj - více všímal těch skvělejch detailů a kamerovejch hrátek tak typickejch pro Burtonovy filmy. Pro mě osobně byl skvělej i soundtrack, protože narovinu přiznávám, že big voice, big eyes (a big lies) mám rád. Osmdesát barevnejch procent. ()

simply

Christopha miluju v jakémkoliv filmu a ani tady nezklamal. Amy taky celkem zaujala, jenom mi vadil ten nedostatek atmosféry... od Tima bych čekala víc zvláštnosti, temnoty a melancholie... ()

Mikeel

Neuvěřitelně neburtonovská burtonovka. Vše, co Burtona definuje je totiž najednou úplně pryč, Big Eyes tak vyznívá jako biografie natočená jakýmkoliv tuctovým režisérem a v podstatě bez jakékoli přidané hodnoty. Je jasné, že u příběhu podle skutečné události jde kouzlit s tak avantgardním stylem, jaký Tim má, jen velmi minimálně. Alespoň, že postavy pro mne byly natolik zajímavé, že jsem si tenhle film vlastně i užil. Ale na Burtona je to zkrátka málo. Snad už se příště vytasí s něčím lepším, kde bude jasně znatelný jeho rukopis. ()

filipvrbik

Na Burtona až překvapivě nehororové, asi čekal, že ty oči budou ďábelské- ale jinak pohodový filmek s dobrými výkony, a opravdu je to natolik nesmyslné, že to musela být pravda...80% ()

bobstock

Hezká šaráda o tom, že lež se může stát pravdou pokuď o tom budete dlouho a dostatečně přesvědčovat. Naštěstí se stávají i případy, že některé chorobné lháře dožene vina i před jejich vlastní smrtí. Amy Adams je velmi sympatická a Christoph Waltz zase vůbec. 65% ()

H4ku11

Amy Adams nie je moja obľúbenkyňa a Christoph Waltz to až tak neuhral tentokrát. Rovnako ani téma a dej ma až tak nezaujali. ()

Emo-haunter

Pohodová popcornovka na jedno zhlédnutí, která má takové jedno úskalí - ono to není vůbec špatně natočený film a Waltz předvádí výborný herecký výkon - jen je to takové celkem obyčejné téma, a ten autorův rukopis tam rovněž není tak patrný, jako v jeho kultovních dílech. Nicméně jsem se nenudil a s lepšími třemi hvězdami problém nemám. 6,5/10 ()

Oralfabet

Hmm, příběh je to celkem zajímavý, ale asi bych si o něm radši přečetl v pár odstavcích, nebo se podíval na nějaký půlhodinový dokument nebo tak něco. Ke konci vypravěč řekne něco o všech šílených zvratech, k nimž v příběhu došlo, a popravdě si myslím, že trochu přeháněl, vlastně je ten příběh dost prostý. A v tomhle podání je především frustrující, obzvlášť díky Waltzově přehrávání. Sice jsem před shlédnutím o skutečných událostech nic nevěděl, ale stejně si dovolím odhadnout, že nejde o úplně nejvěrnější ztvárnění Waltera Keana. Navíc to, i přes neznalost skutečného příběhu, bylo dost předvídatelné (obzvlášť to odhalení o pařížských obrazech), což k mé frustraci přispívalo. Ale aspoň to hezky vypadá. Jo a Lanu mám hodně rád, ale tady si společně s Burtonem a Waltzem vybrala slabší chvilku. 4/10 ()

Hepy13

Ačkoliv tu Christoph Waltz nehraje toho svýho velkýho záporáka, lépe řečeno úplnýho hajzla. Tak stejně mi byl odpornej, ten jeho obličej to prostě jinak neumí. Mě se film velmi zamlouval i přes absenci silnějších emocí. Stejně tak jako se mi zamlouval tenhle neuvěřitelný příběh. Poslední filmy Burtona se tu hodnotí spíše negativně a zklamáním. Já jsem asi divnej, ale mě se líbí třeba víc než ty dřívější s Deppem. ()

Steel32

Klasický Burton to není, což docela ubírá na kvalitě filmu, ale i tak se tomu nedá zapřít zajímavý a chvílemi i docela vtipný příběh. Je to pěkně zpracované a nebýt hlavních herců, myslím, že by to bylo někde úplně jinde. ()

nonick1

Moc hezky natočené a vlastně ne-burtonovské, těžko uvěřit, že jde o film od režiséra, který natočil Sweenyho Todda. Ale je mi jasné, že si nemohl pomoci a ty velké oči ho musely uhranout - vždyť jeho Mrtvá nevěsta je má hodně podobné. Všechny složky filmu jsou spolu v dokonalé harmonii a ústřední dvojice výsledný dojem svými hereckými výkony jen podtrhuje. Pravdivé příběhy mají určitou nevýhodu v tom, že nepřejí řekněme autorské licenci, ale v tomto případě Tim Burton obstál více než se ctí (včetně cameo roličky skutečné Margaret Keane). Ještě jeden světoznámý příběh z malířského prostředí čeká na své filmové zpracování - a už vím, který světoznámý režisér by neuvěřitelný život geniálního Vermeerova padělatele mohl natočit. ()

TheSpearCZ

Unikátní film, který se odlišuje od běžných tím, že se opravdu přesně takhle stal i v reálu (narozdíl od některých filmů dle skutečných událostí), a co si budem, samotný příběh je fakt zajímavý. Do toho parádní výkon Amy Adams, na kterou bych se mohl koukat a poslouchat ji celé hodiny. A taky ta parádní 50's atmoška, pohodová hudba a především uspokojivý konec, na který jsem čekal celou dobu, co jsem to hltal. Příjemné překvapení. Čisté 4* ()

arthur.22

Příběh Margaret Keane je sám o sobě silným příběhem a Amy Adams mě bavila, ale scénář není propracovaný natolik, aby obhájil Waltzovo podání jejího manžela (v kontextu dalších postav). Zejména scéna u soudu by jako divadlo jednoho herce nejspíš celkem slušně obstála, ale vzhledem k tomu, že všechno ostatní je zde filmově civilní, působí na mě pan Waltz jako sprosté zvěrstvo z jiného světa, a navíc se tím ještě zvýrazní celková unylost filmu. Možná to byl záměr, kdo ví.. ()

barteca

Nechce se věřit, že pod tímhle klasicky natočeným filmem je podepsán Tim Burton. Příběh zajímavý, ale nic oslňujícího. ()

TomasKotlant

Lahodná oddychovka v trochu netypickém, ale přesto identifikovatelném burtonovském stylu. Hodně velkejch očí, odkazy na Burbank a Burtonovo dětství, jinak poněkud netypická odlehčená atmosféra na to že je to Burton. Trochu to připomíná Big Fish a prostředím Střihorukého Edwarda, ale je to míň ujetý a pojatý více jako blockbuster. *** Ve zkratce: Nemějte velké oči! *** kino Evald, Praha, 22. 2. 2015 ()

godycz

na burtona moc holy ud. jejich simbioza byla namiste a u soudu to byla jen manzelska hadka. divny po vsech smerech. pokud bych mel hodnotit obrazy, tak jednoznacne Originalni ! ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“

04.04.2013

A scénář poskytnou Scott Alexander a Larry Karaszewski, kteří stáli za Edem Woodem, objektivně asi nejlepším (a určitě nejuznávanějším) Burtonovým filmem. To je bezesporu dobrá zpráva. Burton si… (viac)