Hledá se toxin X

Svatopluk Malý

Hudba:

Jan Klusák

Václav Voska (rozprávač), Stanislav Grof, Petr Oliva

Dokument zaznamenává experiment s podáváním LSD, tedy látky, která mění vědomí. Snahou experimentu je pochopit stavy psychicky nemocných pacientů a hledání možností, jak jim pomoci. (sator)

easaque

-3* sám o sobě tento dokument nemá takovou vypovídací hodnotu o LSD, ale zase je zajímavý poznat jaké výzkumy v té době probíhaly a jakým způsobem se tehdy prezentovaly. Určitě je zajímavější rozsáhleji pojatý novější dokument LSD made in ČSSR, který tímto doporučuji. Navíc se tu dušují, že dokument nebyl vůbec hraný, ale to mi moc nepřijde. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

sator

Úměrné své době...Grofa mluví Ráž... Dokument zaznamenává experiment s podáváním LSD, tedy látky která mění vědomí. Snaha experimentu je pochopit stavy psychicky nemocných pacientů a hledání možností jak jim pomoci. Zajímavosti je, že herec Petr Oliva, který ve filmu vystupuje svou úlohu nehraje, ale skutečně by v průběhu natáčení pod vlivem LSD. Lékař který ho stavem provází je slavný českoamerický psychiatr Stanislav Grof. https://www.youtube.com/watch?v=BwlxYHTWyDQ ()

• Zajímavostí je, že herec Petr Oliva, který ve filmu vystupuje, svou úlohu nehraje, ale skutečně je v průběhu natáčení pod vlivem LSD. Lékař, který ho provází, je slavný českoamerický psychiatr Stanislav Grof. (sator)