Luther - Série 5

(séria)

Když se v bezměsíčném přítmí Londýna zrodí nová noční můra, inspektor John Luther (Idris Elba) musí znovu čelit hlubinám lidské zkaženosti. Zatímco série děsivých vražd nabývá na troufalosti, Luther a nová seržantka Catherine Hallidayová jsou zmateni změtí stop vedoucích špatným směrem a zdánlivě nastražených tak, aby střežily nevýslovnou hrůzu. Přestože ho případ přivádí nebývale blízko k podstatě skutečného zla, zdráhavý Luther musí také čelit démonům z vlastní minulosti. Zatímco se znovu ocitá v palebné linii, musí si vybrat, koho má chránit... a koho obětovat. Ať už se rozhodne jakkoli, bude to mít pro lidi kolem něj zničující následky... a on sám už nikdy nebude stejný jako dřív. (HBO Europe)

Rumbambule

Asi to nebyla poslední série, co? Čím dál víc mi vadí zkratkovitost scénáře v tom smyslu, že Luther prostě vždycky na všechno hned přijde. Bylo by fajn, kdyby se občas mýlil. Jo, sem tam přijde pozdě, spousta lidí zemře absurdní zvrácenou smrtí. Ale celkový dojem to nemění. Zápletka byla komplikovaná, některé věci do sebe zapadaly lépe, některé hůř. Jedna smrt mě potěšila. Lepší než 4. série, ale horší než první 3. Což nemění nic na tom, že jestli bude 6., pustím si ji ;-) ()