Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!

(TV film)

Dokumentární film Břetislava Rychlíka o knížecím životě, ve kterém nebyla nikdy nuda. Rodinná sága Karla Jana Schwarzenberga, který míval v občanském průkaze napsáno lesník a hostinský, ale byl v životě vším možným. Průvodce pořadem Karel Schwarzenberg. (Česká televize)

pOne

Ten blikající obraz, který měl navodit pocit archivnosti, ten mi tedy dal. Připadal jsem si jak po výplachu mozku :) Celkově mi kamera přišla jak z nějakého home videa. Některé pasáže filmu byly zajímavé, jiné ne. Lehký podprůměr. ()

figopetan

Dokument popisující život části aristokratického rodu, který v Čechách byl oškubán a vypovězen za hranice. Jedná se o zajímavou sondu do života Schwarzenberků, ale na druhou stranu je to suché vyprávěni převážně českého ministra zahraničí. Kdyby Karel nedělal různé ksichty nebo hlášky, tak leckdo by mohl při tom usnout, což u pana Schwarzenberka také není nic neobvyklého. ()

Patrik

26-28 minuta... to je to, proč si takového člověka nejde nevážit... prostě jen jeden "obyčejný" pan Člověk, který je jen prostě lidský, bez jakékoliv demagogie, populismu a komplexů ()