Scott se nechá od svého nejlepšího kamaráda přemluvit, aby s ním šel pátrat po chybějící půlce nedávno nalezené mrtvoly. V lese ho ale pokouše záhadný tvor. (Netflix)

Tom10000

1.díl 1.série nám přináší dost slušný rozjezd. Hlavní hrdina Scott se svým kamarádem Stilesem, jenž má otce policistu, pátrá po části oběti, jež byla zabita v lesích. Při tom všem je Scoot pokousán divným vlkem. Ze zranění se stává vážná věc, kluk díky ní lépe slyší, vidí, a nakonec se i stává částečným vlkodlakem. To už ale nevědomky využívá svých schopností ve škole, kde se na nový školní rok seznamuje s půvabnou dívkou Allison. Ta se do něj zakouká, jako on do ní, a obdivuje jeho výkony ve sportu, jež udivují i samotného trenéra. Jeho přítel však ví, že se z něj stává nebezpečné monstrum. Při úplňku, kdy je s Allison na de facto rande, začne jeho proměna. Podivný muž, jenž má nepěknou pověst, se s ním setká v lesích pod záminkou únosu dívky a vyjedná s ním podmínky. I on je totiž vlkodlak, a nyní jsou vlastně oba bratři. Při tom všem je ale dostihnou lovci. A jak druhý den ráno zjistí, jejich vůdce je Alissin otec. 95 procent, dobrý začátek. ()