EA - 714 má být běžný prázdninový let z francouzského Nice do Berlína. Jako jedinou nepříjemnost pociťuje zkušený kapitán Michael Winkler mladého samolibého druhého pilota Niclase Sedlazceka. Do sedadel usedá téměř 170 cestujících, mimo jiné studentka medicíny Nina, která se neodvážila říci rodičům, že neudělala zkoušky, rozhádaní Anna a Claus či plachý expert na elektroniku Hub. Krátce poté, co Winkler zvedne stroj ze země, však jeho dráhu zkříží malé nákladní letadlo. Přes veškerou snahu zabránit strážce dojde ke kolizi, kterou letadlo odnese třímetrovou trhlinou v trupu. Přes ztrátu tlaku zůstává stroj ve vzduchu, nárazem však byla poškozena elektronika řízení, a tak neovladatelný letoun nabírá výšku a řítí se oblohou nad Německem. Zatímco se Nina snaží s pomocí letušek Miry a Steffi zklidnit paniku, Winkler s Niclasem si uvědomí skutečný rozměr katastrofy. Pokud se jim nepodaří uvést do provozu kormidlo, zřítí se letadlo za 90 minut do centra Berlína. Snaží se najít řešení a na zemi je svolán krizový štáb. Evakuace města je nemožná, a tak je ministerstvo vnitra připraveno stroj sestřelit dřív, než se dostane nad město. Zatímco manažer aerolinek Lars Jensen je ochoten letadlo i cestující obětovat, technický expert Ralf Moldau věří, že naděje na záchranu tu stále ještě je. Když se po boku letadla objeví jako smrtící doprovod dvě stíhačky, Moldau s Winklerem a Niclasem horečně hledají způsob, jak dostat stroj pod kontrolu. Zdá se, že jedinou možností je vydat se do zničeného nákladového prostoru a poškozenou mechaniku kormidla opravit. (oficiálny text distribútora)

Pepinec

Skutečně humorné odpadní komentáře. Gratuluji všem odborníkům na počítání logických chyb, filmových prohřešků, nepřátelům německé vlajky, a samozřejmě i těm, kteří naletěli na označení Megafilm. Se všemi ostatními souhlasím v tom, že na svého času šestadvacetiprocentní film bylo Místo dopadu solidní výplní času ve zkouškovém období. ()

ČeskýTulák

Tento film mne docela překvapil. I když tato tématika je v amerických filmech hodně využívaná německá kinematografie se s ní vyrovnala velice dobře. Napětí neopadá celý film. Charaktery cestujících plně vystihují dobu v které se příběh odehrává. Těžká rozhodování jak na zemi , tak v kokpitu nijak nepřesahují stav. Záporné i kladné charartery postav plně vystihují situaci. Rovněž i začátek a navedení diváka celkem nenápadně na zdroj tragedie. jak obyčejná drobnost , jako je proražená guma u kola může vyústit do tragedie. I kontraverze nezi mladým druhým pilotem a starším kolegou jsou klasickým pohledem na dnešní dobu. Také nebylo nutno obsadit role známými hlězdami filmového nebe, neodvádělo to tak pozornost na jednu dvě postavy, zde byl důležitý důraz na okamžité myšlení lidí a jejich rozhodování. Snad nejvíce bylo u tohoto filmu nadsazené použití malého chlapce k finálnímu řešení děje. Ale někdy se rozhoduje lépe než dospělák , nespekulujuje a nevymýšlí. Co mne zde i zaujalo, že není zde použito nijak moc krve a detailu na zranění , jak je tomu u amerických filmů,také plus. Jedna chybička se vloudila do obsahu k filmu, je uveden počet cestujících 170, v hlášení z letadla bylo něco kolem 85, což odpovídá také počtu posádky, dva piloti a tři stevardi. Jinak příjemný zážite. ()

Wacoslav1

Místo odpadu Berlín? No nakonec kupodivu až tak zase úplně ne. Když mi v mé repete akci katastrofických snímků došly ty áčkových parametrů, tak si občas kdo ví proč dostanu chuť připomenout i některých z těch béčkových a tenhle německý televizní filmek s letadlem v ohrožení zase tak nekoukatelnej nebyl. Neříkám, že to není předvídatelný a něčím originální, ale aspoň to úplně nenudí a tak trochu upravím své původní dost přísné hodnocení. Zase jako viděl jsem už v tomhle žánru hodně vyloženě odpadních záležitostí, spousta z nich je právě z Německa, ale tohle se jako velmi nenáročná jednohubka když předem víte co od toho čekat i bez výraznější úhony přežít dá.25% ()

666teen odpad!

Navrhuji tímto, aby všichni tvůrci podobných megafilmů byli bezodkladně postaveni před Mezinárodní haagský tribunál a souzeni za zločiny proti lidskosti. Nebo by si je Němci mohli zastřelit a zahrabat někde za Mnichovem sami. Uwe Boll je proti nim učiněnej Spielberg. Tohle veledílo se mělo původně jenovat MÍSTO ODPADU: BERLÍN, ale na Nově popletli písmenka. ()

Pharlap odpad!

Nevim,jak jinak ohodnotit tento film.. :( Naprostá stupidita,která se jiz neda zaradit mezi beckove, ale spise céčkové filmy. A ja se jen divim, kdo na tohle vyplajznul tolik penez, a lidi, kteri na to koukaji.. a chteji koukat.. Tim narazimna to, ze dale a dale vznikaji podobne brakove s*racky.. :( Nemecko je na tom asi ekonomicky fakt dobre, ze si muze dovolit podporovat podobne filmove propadaky.. :( ()

• Doktorka v letadle poskytne první pomoc paní, která má pneumotorax, tím, že si zlomí nožičku od brýlí. Ve zbytku filmu je má ale opět na obličeji, a to neporušené. (Kubula333)