Sleazy Rider

Pornografický / Krimi
USA, 1973, 60 min

Wes Bishop

cunesk8

"Show me your cunt." :D Toto mi zůstalo v hlavě po tomto ulítlém příběhu motorkářů. Některé záběry už táhnou skoro k péčku, ale dalo se na to dívat. Hlavně hudební doprovod byl super a taneční kreace jedné z aktérek + grupáče neměly chybu. Zajímavý a na svou dobu asi i odvážný psycho počin. 70% ()

JohnMiller

Jediný dôvod prečo som si pozrel tento, neskutočne lacný a slizký, flick, je názov. Evokuje mi kultovú snímku Easy Rider (Bezstarostná jazda) z roku 1969 ktorú určite pozná každý milovník dvojkolesových tátošov a verím tomu, že každý na svete pozná aspoň soundtrack k filmu a skladbu Born to be wild. Filmy ako Easy Rider a Wild Angles odštartovali takú krátku vlnu podobných motorkárskych filmov.. Subžáner ktorý sa nazýva Outlaw Biker Films. Do polovice 70´s rokov však tieto filmy upadli a prakticky sa už netočia. V podstate som od Sleazy Ridera čakal nejakú lacnú vykrádačku z horšími záporákmi alebo niečo v tom duchu, no nakoniec som dostal niečo, čo som teda skutočne nečakal. Cinemasochizmus ako vyšitý. Je to silne erotické, vidieť úplne všetko aj roztiahnuté nohy, ale pornom by som to nenazval, samotný akt je iba hraný, aspoň väčšinou sa mi to tak zdalo. Najlacnejšia kamera, neherci a nulová produkcia veľmi nepotešia ale bolo tu zopár svetlých momentov a to hlavne hudba. Väčšinou išlo o ťažký bluesový jam s wah-wah pedálom ktorý ma neskutočne bavil. V jednom takom jame som dokonca spoznal úplne neznámu kapelu NECROMANDUS ktorá vydala jeden album v roku 1973, producentom im bol Tony Iommi, gitarista z Black Sabbath ale ináč je to neskutočne čudný film ktorý by som nedokázal odporučiť asi nikomu. Celý príbeh stavia na konflikte policajta a motorkárskeho gangu. Motorkári prechádzajú cez zapadnuté Americké mesto kde ich zrazu zastaví neprívetivý policajt a začne ich prehľadávať, hľadá drogy. Jedno dievča vyzlečie a pozrie sa jej do vagíny či tam náhodou niečo neskrýva. To šéfa gangu nahnevá a policajta začnú prenasledovať až k nemu domov, kde naňho čaká celkom pekná manželka a ešte krajšia dcérenka. Ono to takto znie aj celkom dobre ale pravda je taká, že za tých 60 minút čo to má, tam polovicu iba imitujú pohlavný styk až potom niečo robia, je to také rozťahané. A to som ani nespomenul záver. Čo je vlastne 15 minútová orgia. Treba však uznať, že keď už nič iné, tak to má v sebe sex, drogy aj rock´n´roll. Pokiaľ to malo mať alebo možno má nejaké posolstvo, tak by znelo..... K motorkárom sa správajte slušne. ()

panjosef

No krucinál, to je zase ujetost. Občas člověk fakt kouká, co za obskurnosti kinematografie zplodila. Tenhle hodinový film je bikersploitation notně podivného ražení. Banda motorkářů se v jednom malém městečku dostane do křížku s hovadským šerifem, který jim zneužil jednu z jejich roštěnek. Motorkáři jsou značně nechutní prasáci s mastnýma vousama, šerif je zase zvrhly vypatlany hovado ktery si myslí že mu patří cely město. A do toho spousta ženských, který ve filmu vlastně skoro jen souloží. Jednoduchý děj se opakovaně cyklicky propracuje k hromadné psychedelické orgii. A důrazně a často zde uslyšíte slova jako "fuck, whore a cunt". Nejvíc mazec scéna je asi zasvěcení nevinné Cathy a přijetí mezi baby z gangu. Jinak je zde pár vtipných momentů ve kterých film trošku paroduje sám sebe, což v kontextu s bizarním dějem podporuje to, že na to čučíte a říkáte si "no kurva, tenhle film natočila banda totálně vyjetejch magorů" :-) . Radši se na to koukněte sami a udělejte si vlastní názor, já dávám čtyřku, a chválím, pač takovejhle úlet se zas tak často nevidí :-) ()

• Úryvek z notně vulgárního rozhovoru mezi šerifem a vůdcem gangu během uvodní scény použila německá grindcoreová skupina Dead jako intro jedné ze skladeb z alba V.I.P. z roku 1998. (panjosef)