Japonsko, 2020, 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Réžia:

Tacujuki Nagai

Predloha:

Kazuma Kamachi (komiks)

Kamera:

Šingo Fukujo

Hudba:

Maiko Iuči

Rina Sató, Kanae Itó, Aki Tojosaki, Satomi Arai, Minami Maju, Naoko Komacu, Acuši Abe, Binbin Takaoka, Miju Tomita, Nozomi Sasaki, Azumi Asakura, Rjó Sugisaki (viac)

DaweForeman

Tato část, na začátku, se vrací v čase do událostí kolem Daihasen sportovního festivalu (dvojky série Toaru Majutsu). Podle vývoje událostí v druhé části se pak taky dá říct, že je to událostmi po Toaru kagaku no Accelerator. Celá série by se dala rozdělit na tři části: festival, kde se připlete nefarně známý vědec Kihara Gensei; vedlejší příběhy; a incident ohledně pokusů na vytvoření "dvojníka". První část jede v typickém duchu a drží se tak nějak svého. Druhá část pro mě byla celkem příjemným překvapení a líbila se mi nejvíce, protože ona kombinace např. Saten a Brendy byl celkem zajímavý a člověk viděl Brendu také z jiného úhlu. Třetí část byla zaměřena moc zaměřena na intelektuální úroveň, takže si to člověk tolik neužil jako v jiných vyváženějších částech. Člověk se tu navíc setká s několika espery úrovně 5, kdy velká část je tu věnována číslu 5 (Shokuho Misaki), o které se konečně něco dozvíme více a člověk tak dostane nový obrázek ohledně této postavy. Dále se tu prvně objeví číslo 7 (Sogiita Gunha), který vytvoří docela nečekaně zajímavé kombo s nám docela známou postavou, a na pozadí se akorát mihne číslo 4 a 2. Obecně bych to bral jako příjemné rozšíření znalostí a prožití příběhů z prostředí Akademického města, ale úrovní to neohromí jako jiné předchozí části. Animace se drží na svém a hudba jako obvykle je úžasná. ()