"Niektorí ľudia si myslia, že láska je zastaralá, staromódna. Avšak láska je predsa to, čo všetko robí možným v celom vesmíre." George (Michael Piccirilli) je osamelý mestský podivín. Pracuje ako knihovník, pozná takmer celú encyklopédiu podľa hesiel naspamäť. Tiež zhromažďuje staré veci, ktoré kupuje za babku na blšom trhu, pretože si myslí, že tým trochu spomaľuje chod vecí predtým, než tieto užitočné hračky upadnú do zabudnutia. Sám neverí na lásku a má pocit, že kúzlo života už pominulo. To sa zmení vo chvíli, kedy spozná nádherne hravú Sofiu (Gaynor Howe) s čarovným úsmevom a kúzelnými očami. Sofia ho nahovorí na dobrodružnú výpravu do Mŕtveho údolia, kde žije muž menom Lewis (Frank Hoyt Taylor), ktorý ako pustovník spätý s prírodou a včelami predpovedá zánik ľudského druhu. (sochoking)

sochoking

Obselidia je nádherne pocitová pohodovka o chlapíkovi, ktorý neverí na lásku, žije si svoj život mestského podivína obklopeného starožitnostiami, ktoré kupuje na blšom trhu za babku. Spozná peknú kočku menom Sofia a tá ho ukecá na road trip svojim Mini Cooperom do Dead Valley za jednym týpkom, ktorý predpovedal vo svojej knihe zánik ľudskej civilizácie. Nádherné a pokojné dialogy...Taký kľud vyžaruje z celého filmu. Totálna radosť pozerať. Balzám na moju dušu. Avšak niekomu to nemusí sedieť. ()