To Save a Life

Jake Taylor si žije středoškolskou verzi amerického snu do chvíle, kdy jeho nejlepší kamarád z dětství, se kterým se už kvůli své popularitě nestýká, spáchá sebevraždu. Tato událost změní směřování jeho života, začne svět kolem sebe vidět jinak, dá se na víru a snaží se najít smysl života. Potká ho ještě několik "zkoušek", které musí vyřešit sám. (adekcz)

floppy4

Uprimne som cakal viac, kedze viem ze tieto krestanske filmy nemavaju vela % a toto ma 75 tak som cakal ze v ramci zanru to bude celkom dobre. No co vam poviem- take americke. Samotny dej ziadna bomba, skor taka high school klasika o vysockovanych a o oblubenych studentoch miesana s radostami a starostami zivota. Jednoducho po filmovej stranke ziadna chutovka, skor take dost chaoticke, schyzofrenicka rezia ale za to dobra hudba, kamera a strih- herci miestami solidny. Preto som aj dal objektivne 2*. Ale subjektivne ak mam povedat, tak proste tento film neni o nejakych filmovych zazitkoch, je uplne niekde inde, skor tak na zamyslenie pre vekovu kategoriu do 18 rokov. ()

Zeck

Exkluzivní shit, který se první půlhodinu tváří jak drama století, které musí bavit absolutně každého. Jenže když se pak 90 minut nic neděje a celou náplň tvoří roj nesmyslných událostí, scén a trapných citových výlevů, které zaštituje propaganda v Boha, pak celý film slouží maximálně k vytření prdele. Dvouhodinová stopáž je moc, moc na film, který má za úkol pouze přilákat mladé americké puberťáky do náruče uchylných pastorů a do kostela, kde zažijí skvělou zábavu v podobě chlastání Coca-Coly přes ponožky na čas....Hlavní postava? Nereálný člověk s ještě více nereálnýma názorama a proměnama 20% 26.12. 2010 ()

yakoob

Křesťanské filmy mají tu nevýhodu, že chtějí ukazovat pravdu...Jak o křesťanech a tak i o těch, kteří svou pravdu nacházejí v hodnotách peněz, chlastu, nevázaného sexu...No a tu pravdu jen těžko někdo zkousne...Pravdu, že bez Boha je vlastně ubožák a postupně život na ho.....I když je to americká produkce, některé principy fungují prakticky na celém světě...A jestli si mám podle filmu vybrat, jak chci žit, jestli jako křesťan nebo jako nekřesťan, tak vybírám to první... ()

Marqta

----"Is there something more?"---- "What do you want your life to be about?"---- Mno, takže tohle nebylo zrovna takové, jaké jsem si to představovala. Protože spíš než o drama se jedná o napínavou pohádku, která by mohla být součástí propagace církve na středních školách ( nebo tak něco). I když na začátku se to jevilo úplně jinak... Nicméně je to natočené tak, aby to z člověka vydojilo co možná nejvíc dojemných slz a děj kapánek pokulhává a padá a ty dvě hodiny se tam nic neděje. Kdyby se to sestříhalo o půl hodiny, tak by člověk o nic nepřišel a možná by navíc nebyl tak znuděný a otrávený...A závěr, nebo i celá poslední čtvrtina je vážně stupidní a stejně tak je stupidní i hlavní postava i když se možná ze začátku mohlo zdát, že není. Takže, pokud nejste silně věřící (nic proti :)) tak vám vřele doporučuji tenhle film vynechat. Dávám jednu hvězdičku za ten slibný začátek. ()

Bblondie

Nádherný film, v mnohém se v něm odráží naše životy, až na přeslazený konec (těhotenství bylo na mě už fakt moc), velmi povedený snímek s křesťanskou tématikou. A pro ty, kteří dávají odpad: Jestli je to jen kvůli přítomnosti Boha v tomto filmu, nepovažuji vás za lidi hodné hodnotit takovýto film. Je určen všem lidem, ale ne těm s předsudky. Nese poselství a je velmi hezky zpracován pro mládež. ()