Kaidan Restaurant

• Japonsko 怪談レストラン (viac)
Japonsko, (2009–2010), 7 h 17 min (Minutáž: 19 min)

Predloha:

Mijoko Macutani (kniha)

Masumi Asano, Rjóko Širaiši, Hiro Júki, Ai Maeda, Satomi Sató, Satomi Kórogi, Džódži Nakata, Kózó Šioja, Kóki Mijata, Daisuke Kišio, Ako Majama, Júsuke Numata (viac)

Subjektiv

Anime seriál pro děti, který v každém díle nabízí tři překratičké strašidelné příběhy. Dík roztomiloučké kresbě postrádají atmosféru. Malá stopáž příběhů zase neúnosně zjednodušuje děj. Během prvních tří dílů mi seriál nenabídl jediný důvod, proč bych měl v jeho sledování pokračovat. Dosavadní (a vlastně i konečný) dojem: slabé **. ()

Terezinka198

Obávám se, že sledovat toto i jako dítě, tak se tomu spíš směju, než aby mě to zaujalo jako pokus o duchařinu nebo rádoby horor. Příběhy jsou moc krátké na to, abyste se do nich mohli správně vcítit a ani jednotlivá témata/motivy nejsou dostatečně rozvedené, aby vám utkvěly v paměti na dlouho. Seriálu se nedaří navodit správnou atmosféru (i kdyby jen těch "dětinských" strašidelných povídaček, co si povídají děcka na základní škole) a postavy jsou mdlé. Nápad by se dal tak dobře využít, dát do popředí víc ducha-obsluhu restaurantu a nepřenechávat vyprávění příběhů na dětských hlavních hrdinech. Nevím, jestli by to děcka samotné zaujalo natolik, aby vydrželi sledovat všechny díly. 4,5/10 ()