TACHO

• Česko TACHO (viac)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiálny text distribútora)

ab.dul

Z příběhu zprvu čišel takový potenciál, ale nepodařilo se ho využít. Škoda... A k anglické posádce se radši vyjadřovat nebudu. ()

RoninNiro

Béčový film s béčkovými hercami. Dej sa vlečie oproti pomerne zaujímavemu úvodu, koniec je useknutý bez emocií. Film nieje ani čiernou komediou, ani drámou, skor tragédiou, ale filmárskou. Bezemočný, nevtipny a suchopárny film, na ktorom oceňujem len hudbu, ktorej bola pre taký fim až škoda, a zopar vydareńých scen. Další dôkaz, že Daniel Landa by mal radšej ostať pri speve... ()

Uberlord

Celý film se nese v poměrně líném duchu, a ikdyž se Landovci snažili navodit napínavou atmosféru, tak pohořeli na celé čáře. Scénář je celkem přímočarý a příliš jednoduchý, což se snažili zamaskovat třemi dějovými líniemi, které se jeví zbytečné a pouze poukazují na jednoduchost filmu. I přesto nemohu říci, že bych se nudil. Do jisté míry se člověk pobaví, Ale není to nic, o čem bych psal domů... ()

coromoro

50% si to rozhodne zaslúži, rozpočet malý , a mám pocit, že pokiaľ nie som Landom nijak podstatne ovplyvnený , tak si ten film celkom vychutnám. Najviac bavia R. Pomajbo a Mafián Jožo. ()

Pitryx

Já starý vůl jsem čekal něco jako muzikál, no viděl jsem něco zcela jiného. Byl jsem upozorněn, že je to o závodech aut a tím vším kolem toho. A to já přímo nenávidím a nesnáším a prostě nemám rád. Takže jsem se hodně snažil přistoupit k filmu zcela nezaujatě a myslím, že se mi až tolik nepodařilo. Nuže co jsem viděl?? Svěží dílko, nic moc převratného, ale občas jsem se nepokrytě bavil. Dokonce i pár sympatických postav by se našlo. Hlavně Jožo. Odehrávat se ty příběhy v jiném prostředí, šel bych možná s hodnocením výše. Určo mrknu ještě jednou a třeba hodnocení změním. ()

borohub odpad!

Takhle nehodnotím, protože bych měl nějaké antipatie k Landovi, ale prostě tenhle film mě prostě příliš nezaujal, postavy byly příšerně nevýrazné, děj slabý, prostě mě to nebavilo, věřím že kohokoliv kdo se zajímá o Rallye to možná mohlo (aspoň trochu bavit), ale jediná moje zkušenost s rallye bylo colin mcrae rally 3. Takže za mě nuda. 9% ()

Nathaniell

Ono ne že by byl Landa neherec. On je mnohem spíš absolutní antiherec. Je sice úchvatný že k tomuhle filmu napsal scénář spolu s jeho ženou a že vychází z Landovy lásky ke žhavým výfukům - hlavně těm u aut - ale to neomlouvá jejich nedostatek hrdosti a sebeuvědomění, když bylo potřeba obsadit do hlavní role Daníka, jelikož on by jinak doma chudášek plakal... Toliko k záporům. Stručně - jediný zápor tohodle filmu je Landa. A pak klady: Olga Lounová je fakt kočka, sluší jí to a svoji roli hraje skvěle. Následně Rudolf Hrušínský ml., Roman Pomajbo a Dano Dangl jsou dost dobrej důvod, proč tenhle film neodpálit do řiti rovnou. Ale víc než tři tomu taky dát nejde. 3*. ()

Zembitch

Dane, muzikant jsi genialní :) ale jako herec stojíš za hovno :( a pod taktovkou tvé ženy se to hovno znásobilo. Vyser se na to....ani Olinka to nezachránila ()

George8

Jako čekal jsem průser, ale byl jsem mile překvapen. Standartní český film z prostředí rallye a ty zvieratka byly dobré !!.. ()

Rayen1

Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale nakonec jsem to přeci jen překonal. Jak tu někdo psal - Landa není největší problém, ten mi vadil ze všeho nejméně. Co mi vadilo mnohem víc, byl scénář. Stejně naivní jako Kvaska. Bacha, spoiler - Pohádka o tom, jak profík a nezkušená vyhrajou závod nad konkurenčním týmem debilních Němců, a nakonec v poslední minutě filmu to dopadne tak, jak to dopadne. Nejlínější scénaristická berlička, co existuje. Mimo to - dál od třetího místa se jezdci asi v rally neřeší, buď jsi první, nebo druhej, dál už ani závod nedokončuj. To jen tak na okraj... Další strašná věc byla absolutně trapná vsuvka rádoby gangstera se zvířátkama... úplně zbytečná vata absolutně o ho*ně, nemluvě o těch dvou Britech, co plánovali "heist". Pardon, ale nenapadlo někoho, že nedojeli? To alibi bylo úplně k ničemu... a i kdyby, v době loupeže nebyli stejně na trati, ne? Uniklo mi něco? Ve scénáři bych se mohl hrabat jako bába v koksu, to snad ani není třeba řešit. Člověk by snad i přimhouřil oko... možná i druhý, popřípadě by snad i voslep (nápad na scénář to nebyl úplně blbej, jen byl blbě napsanej... a natočenej). Co mě úplně s*alo celý film, byl střih. Bum, záběr na kostel, bum, záběr na dvojici, bum, další střih na krávy (nebo ovce), bum, bouračka (která neni vidět), bum, bum... prostě katastrofa... někdy mi přišlo, že se tam našrouboval záběr, který tam vůbec nepatřil a připletl se tam jen tak náhodou (to dítě na čtyřkolce, to byl jako Landa za mlada? Nějak mi utekla pointa...). Tenhle film mohl dopadnout celkem dobře, jako koukatelná ptákovina za tři hvězdy max, skončil ale jako nekoukatelná blbost, s rádoby vtipným gangsterem, co má "zrzavou veverku, dinosaura a hada" místo oficiálního označení trati, dvěma stupidníma Laurel a Hardy zlodějema (jedinej moment, kdy jsem se pousmál, byl ten, když si spletli místa řidiče a spolujezdce, ale to bylo asi tak všechno), příšernejma plotholema a úděsným střihem... Sorry, Landa je nejmenší zlo tady. ()

MichaelD

Dávám plný počet bodů. Film je svým tématem v České republice jediný a i přesto, že je zaměřen na rally, našel si spoustu diváků. Z kina jsem odcházel spokojen. Nebýt nepříliš povedené zápletky s britskou dvojicí, byl by to skvělý film. Líbí se mi! ()

FosaCZ

Scénář k žánrovému paskvilu Tacho dokázali manželé Landovi napsat za pět dnů. Osobně by mě zajímalo, co všechno ještě v tomto období stačili realizovat, protože psaní očividně celý pracovní týden nevěnovali. Soudný člověk by si uvědomil, že tímto prohlášením nepřímo přiznává, že svou práci pořádně odbyl. To by ovšem Landa (ať už v ženském či mužském rodě) musel/a mít alespoň nějaké ponětí o tom, jak se film dělá. http://chromy.blog.idnes.cz/c/167519/Rally-ve-slepe-ulicce.html ()

DiNozzo

Upřímě řečeno, jsem nečekal žádný režisérský majstštyk, typu Kubrickovi Vesmírné Odysseyi, a na tenhle film jsem šel proto, že se mi líbila Kvaska, a Daniel Landa jako osobnost mi nijak nevadí a líbí se mi jeho hudba( prosím, neoznačujte mne hned za nácka, nemám pleš, a vzezřením jsem spíš hipík ;-), takže pohov), a navíc bylo vstupné jen 50. A můžu říct, že jsem byl celkem mile překvapen... U tohoto filmu jsem se dobře bavil, ikdyž scénář nebyl bůhví co, a člověk minimálně tušil co přijde, tak jsem se kolikrát dobře nasmál, a mé zaujetí filmem nijak nekolísalo, v žádné jeho části. Pravda, rallye tam mohlo být více a atmosféra mohla být nadupanější, ale i tak mi film dal vše, co jsem od něj očekával a i něco navíc. V některých ohledech pokulhávající hlavní dějovou linku skvěle doplňovaly ty ostatní, hlavně ta "Kmotrovská" s Romanem Pomajbem, který byl výborný jak tady, tak v Kvasce... ()

Ruud36 odpad!

Tak, kde začít? Neuvěřitelně špatný scénář a dialogy, plno chyb a nesmyslů. Katastrofický "herecký" výkon Daniela Landy, kterému jsem nevěřil ani nos mezi očima. Ostatní herci na tom nejsou o nic moc lépe. Závěr filmu byl k smíchu. Navíc jsem ani nepochopil, co tam dělali ti dva angličtí teenageři. Po chvíli začne být otravná i hudba filmu. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu, ale nenašel jsem sebemenší důvod, proč bych tak měl učinit. ()

Bolek82

Landa umí dělat slušnou hudbu a dobré texty, ale film mu nejde vůbec. Docela jsem se na TACHO těšil, konečně film z prostředí rally a ještě od člověka, který se v tom pohybuje. Bohužel komediální stránka filmu sraží hlavní příběh úplně dopozadí. Scénář je otřesný a plný nelogičností *Spoilery* *( Lounová vypadá po roční intenzivní chemoterapii, jako když právě vylezla ze salónu krasy, Landa vše dojízdí druhý, ale když vyhraje poslední závod, tak vyhraje šampionát, proč dva angláni jedou do SK ukrást pár drobných a ještě tak komplikovaným způsobem přímo při rallye, mafiánek co se rozhodne závodit a má dobré srdce ;-) ...) * Místy je vidět malý rozpočet, nehody se většinou dějí mimo záběr kamery a je slyšet jen rána a tříštící se plechy. Konec je dost překvapivý. Za Lounovou jednu hvězdu, za černý Lancer evo další hvězdu a za docela fajn hudbu pul hvězdy a za někdy vtipné hlášky dalši půlku. Suma sumárum *** :-D ()

DonBraso odpad!

Už jsem myslel,že hodnocení slovem odpad nedám jenom tak,ale promiňte tohle je drzost českýho filmu.Takovej paskvil co z tohohle ultra macho guláše vzešel jsem snad neviděl.Tak hrozná hudba ve filmu se neslyší,úplně mimo scény nebo do scén,kdy to byl tak otřesně otravný a ten motiv nemluvim.Celý je to směska od nějaký scenáře přes herce a mluvu.Kroutim obočim a hlavou,ale tohle čtyři hvězdy snad musel někdo vidět u Zeuse v Athénách na erzetě jedině :D CHudák Rally vůbec to nebylo emotivní,některý záběry ještě díky bohu a ten tlusťoch s tim přízvukem ještě fajn,ale proč veselohra s tupýma věcma na scéně.Ufff ()