Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců – Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, kdy starost o výchovu mladšího bratra a sestry převzal výrazně starší Cyril, prochází zvláštní zkouškou. Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání – včetně tajných erotických fantazií, se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů... Podle scénáře a literárního bestselleru "Román pro muže", nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha, vzniká další z adaptací jeho románů. Filmy podle Vieweghových předloh patří již řadu let k divácky nejúspěšnějším titulům. První adaptaci jeho knihy Báječná léta pod psa natočil již před třinácti lety režisér Petr Nikolaev. Následovaly Výchova dívek v Čechách (r. Petr Koliha, 1997), Román pro ženy (r. Filip Renč, 2005), Účastníci zájezdu (r. Jiří Vejdělek, 2006) a Nestyda (r. Jan Hřebejk, 2008). Film Báječná léta pod psa byl nejnavštěvovanějším českým filmem roku 1997. Román pro ženy vidělo přes 600 tisíc diváků a film získal Českého lva pro divácky nejúspěšnější snímek roku 2005. Film Účastníci zájezdu se stal s téměř 800 tisíci diváky nejnavštěvovanějším filmem roku 2006 v ČR. Podle knihy "Povídky o manželství a o sexu" natočil Jan Hřebejk komedii Nestyda, kterou v kinech vidělo na půl milionu diváků. (oficiálny text distribútora)

josieaddms odpad!

Ukázka toho, jak ze sebe čeští a slovenští herci, jak dobří, tak špatní, dělají naprosté idioty. Film je nesledovatelný a běhá vám při něm mráz po zádech, při smutných pasážích se smějete, a při veselých brečíte. U ostatních se nudíte. Špatná dramaturgie, špatný scénář, špatná režie, špatná hudba. Hrozné, vulgární, prázdné a stupidní. ()

waska odpad!

Odpad dávám nerad a málo, ale tady to prostě nejde jinak. Opravdu nevídaná urážka předloze a celého českého filmu. Jak daleko může český film ještě klesnout? ()

Nekroskop

Souhlasím s Malarkey. Ale ne u tohoto filmu. Bože. Román pro ženy je v celku nudný film. Ale místy vtipný je. Román pro muže je jenom nudný. Komedie? Čemu se mám smát? Co tam je vtipného? Ani černý humor jsem neobjevil. Drama? No nevím. Snad jenom ve chvíli, kdy hledali "Donutila". Musím uznat, že role hajzla mu šla výborně. Ale to je na dobré hodnocení fakt málo. Ostatní skoro nehráli a Budař je příšerný. Už po několikátý jedna a ta samá póza. Včetně hlasového projevu. ()

Karp

Ono to není zase tak hrozné, ale scénář je dle mého poměrně prostý - téměř nebylo o čem hrát, protože je to taková jednohubka. Skutečně katastrofální bylo snad jen to úvodní intro... Také mi Román pro muže často připomínal spíše televizní inscenaci, nakonec i barvy byly jakési vybledlé, šedé, nudné. Herecké osazení se určitě povedlo, i když jsem měl mírný problém s Miroslavem Vladykou. Trochu na mě toho mlčení a poulení očí bylo moc. Člověk by řekl, že neumírá, ale trpí demencí... Možný spoiler: Vlady ká má filmu rád vlaky, ale že se jeho oči rozzáří zrovna v zaplivaném vagóně při pohledu na mizející a poměrně fádní nádraží, jsem nečekal. Cesta vlakem a tedy jakýsi "opravdový" dárek pro něho samotného či jen opravdová radost ze života mohla být zachycena postatně přitažlivěji. Osobně bych byl rád, kdyby každý, kdo tu scénu uvidí, měl chuť vyběhnout k nejbližšímu nádraží a nasednout na první spoj. - Ať už si o našich (v tomto případě slovenských) železnicích myslíme cokoliv. ()

Lasombra

Jen 46% ? Dala jsem Románu pro muže šanci, jelikož mě Román pro ženy celkem dost překvapil a musím uznat, že jsem se celou dobu dobře bavila. Donutil jakoby nemusel ani hrát, Vanda Hybernová byla výborná, a Táňa se teda pěkně vybarvila:) Na české poměry je tato komedie hodně povedená! Těžko srovnávat s knihou, ale pokud mám brát film sám za sebe, jsem spokojená. ()

FireTight

Tak nevím. Buď nejsem muž (což... doufám... jsem) nebo se vezu na zcela jiné vlně. Ať tak či tak, absolutně jsem nepochopil, co tím chtěl Viewegh říct. Zda se zkrátka máme všichni chovat jako Cyril nebo že štěstí se dá koupit za peníze nebo že svět je plný podobných kreatur jako postavy Budaře a Čapky... Já fakt nevím a možná to pochopím až později, nebo když se film podívám znovu nebo to možná nepochopím nikdy. Přesto se mi však podařilo najít dvě pozitiva. Jednak to byly opravdu nádherné záběry hor v Tatrách a především výkon Miroslava Donutila, který mě ve své roli Cyrila tak neuvěřitelně sral, že mu za to tleskám. ()

Khamsin

Opravdu nevím, co si o tomhle mám myslet. A opravdu nevím, jestli bych tento film zařadil mezi komedie. Nějak mi nemůže přijít současná česká tvorba k chuti. Všechno jak přes kopírák. Všechno stejně divné, zmatečné s divným dějem. Velmi velmi slabé 2*, a to jsem štědrej.. ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, celej snímek drží nad vodou hlavně vedlejší role Jana Budaře a výbornej Donutil v roli arogantního zbohatlíka, kterej žije v přesvědčení, že si všechny koupí. Divákovo oko zase potěší Táňa Pauhofová (bohužel se ale polonahá neukáže, i když k tomu byla příletižost). Nevim, co měl a chtěl hrát Miroslav Vladyka, ale já si ho zapamatoval jen jako postavu, která blbě čumí. Kromě ucházejícího hereckýho obsazení mě potěšilo ještě pár povedenjch vtípků (v českejch komediích posledních let nevídanej jev). Námět byl dobrej, bohužel však chtělo na scénáři mnohem víc zapracovat. Měl jsem pocit, že se za tu hodinu a půl nestalo vlastně vůbec nic. ()

sehe odpad!

"Ty vole,min hlavickuj,ty vole,ty vole."tento slovnik k tomu evidentne sponzor BMW a J&T,ktore ukazalo vsetky svoje tatranske hotely a vleky a bohuzial odpad. ()

Psycho.R

Román pro ženy mi přišel celkem fajn, asi za to mohla Renčova režie. Nikdy jsem, ale nepochopil tu přehnanou náklonost lidí k Vieweghově příběhům. Pro mě jsou tuctové a slabé. Vladyka svojí roli zahrál dobře a Donutil byl kurva, ale těžko se mu to věří, když ho znáte jako dobráka z jeho pořadů... I ty dvě hvězdy jsou asi moc. ()

tom912 odpad!

V jedničce to zachraňovala Simonka Stašová, tady bohužel ani ten Miroslav nestačí, bože to jsme to dopracovali. 5%. ()

Khalia

Tak to už si znova nepustím. Možná je to tím, že jsem žena, čímž u mě logicky boduje Román pro ženy, anebo zkrátka nebyla nálada. Film jsem si pustila ze zvědavosti, ale byl pro mě až nechutným zklamáním. Snímku chybí snad všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Jasný podprůměr. Dvě hvězdy jsou opravdu z milosti - za to, že Donutil umí perfektně hrát zazobanýho snoba. Všechny postavy byly neskutečně nesympatické. Román pro ženy byl svěží, veselý, měl šmrnc, šťávu, humor. Tohle byl frk o ničem, je mi líto. ()

VanMagnifico odpad!

Česká tvorba tohoto typu je vskutku ubohá. Herci hrají-nehrají, scénář se skládá z jedné velké kupy keců a celkově je to maximálně tak na pěst mezi oči. ()

Inozuka

Na Románu pro muže je hned od začátku vidět snaha dostat do kina co nejvíc lidí, nabídnout jim co chtějí vidět bez nějakých velkých cirátů a vydělat pěknej balík. Stříká to z toho na dálku a už herecké obsazení napovídá, že tvůrci prostě šli na jistotu: Donutil a Budař ve svých typických rolích, Vladyka jako uťápnutý chudáček (prakticky to samé jako v U mě dobrý) a jedna z nej sexy hereček současnosti Táňa Pauhofová jako nablblá striptérka. K tomu primitivní poselství, nějaký ten product placement (ty jo, já si toho bavoráka asi koupím).... Jediný, kdo tak překvapuje je Filip Čapka v přesně zvládnutém kopálistovi Sparty - i když také dost klišé. ()

ppospisil

Další béčko z domácí produkce,ale s Donutilem ve skvělé roli.Ten člověk opravdu dokáže zahrát cokoli a potěšilo mě právě obsazení do této role.Děj je sice příliš jednoduchý,ale je tam pár scén které jsou alespoň vtipné.Těsné 3 hvězdy.50% ()