Obľúbený stredoškolský učiteľ Will Gerard (Nicolas Cage) je šťastne ženatý muž a jeho život je pokojný ako stojatá voda. Všetko sa ale razom zmení, keď jeho krásnu ženu, hudobníčku Lauru (January Jonesová), na ceste z práce brutálne prepadnú. Kým Will čaká v nemocnici na správy o stave svojej ženy, osloví ho neznámy muž Simon (Guy Pearce) s veľmi zaujímavou ponukou. Simon zariadi, aby útočník dostal, čo si zaslúži a za to mu Will v blízkej budúcnosti preukáže láskavosť. Will, rozrušený a trpiaci žiaľom, súhlasí s dohodou, netuší však, že sa nechal vtiahnuť do nebezpečnej hry civilnej stráže z podsvetia. Kým sa snaží uchrániť svoju manželku od pravdy, rýchlo si uvedomuje, že jeho usilovanie o spravodlivosť by mohlo mať desivé a možno aj smrtiace následky. (TV JOJ)

neo_ap

Filmy s Nicolasem Cagem mám rád. Většinou nezklamou. To je případ i tohohle. Film není špatný. Dobře udělaný. Není nic, co bych mu vytknul. Ale v mé filmotéce být nemusí. 70/100 ()

misiacik

Nicolas sa naozaj snaží, on zoberie všetko, zahral by aj strom v sade keby za to dostal na činži. Kričí, plače a bojuje ako za mlada. Je to naozaj kvalitná hovadina podčiarknutá na dva krát. ()

Sonjoe

Film vyborny. 80%. Niektorí ludia by proste mali prestat hodnotit filmy a zavadzat. Film je presne o tom o com sa pise, podany tak ako ma byt podany. Premne velmi mile prekvapenie, sedel som od zaciatku do konca v napati ako to dopadne a co je za tym, takto si predstavujem krimi film s dramatickymi prvkami. A hodnotenia na CSFD uz su davno irelevatne, kde sa len ludia snazia byt premudrely so svojimi sofistikovanymi metaforickymi zvastami. Nenechajte sa odratit hodnotenim filmov, tak ako som to skoro urobil ja v tom pripade.. ()

andy60

I když to mělo svoje mouchy (nebo ryby?), docela mě to bavilo. A co víc, nenudil jsem se a to je hlavní. Ten nápad s organizací, která bere zákon do svých rukou, ale není to zadarmo,je navíc originální a ani Cage v tom není špatný. ()

ferika

Neviem, ci som sam, ale tento film mi silne pripomina  dalsi diel serialu "Mentalista". Ano, zapletka s tajnou organizaciou, ktora prelieza aj statne institucie a kde sa za sluzbu plati protisluzbou - to je "Blakeova asociace" aj s chlpami! A Xander Berkeley - jej sef "Rudy John", ktory vstal z mrtvych. A keby tento film niekto hladal na nete, tak mam aj alternativne nazvy: - the hungry rabbit jumps - lina ryba skace - spravodlivost - hladovy rejsek skace, - vendeta - nelutostna pomsta - justice -seeking justice ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)