Prevzaté predstavenie z Malej scény SND. V divadelnej úprave K.L. Zachar preložil dej klasickej komédie C. Goldoniho do Prešporka prvej polovice 18. storočia. (oficiálny text distribútora)

fugyx

Na začiatku treba povedať, že adaptácia Goldoniho Sluhu dvoch pánov s Miroslavom Donutilom je neprekonateľná, famózna. O tomto zázname som doteraz nevedel, o to viac som sa naň tešil. A nesklamal. // No porovnávaniu sa nedá vyhnúť. Spomínaná česká verzia je o polovicu dlhšia, preto v slovenskom Sluhovi ide všetko závratným tempom vpred. Neviem nakoľko sa ktorá verzia viac či menej držala originálu, koľko vecí tam tvorcovia doplnici, ale keby som nevedel o čo ide, pravdepodobne by som mal z tohoto rýchleho sledu udalostí mišmaš. // Mal som pocit, že tu je sluha o pomerne menší čas menej na javisku, ale to môže byť len subjektívny názor a fakt, že Donutil v každej scéne robil niečo naviac. // Vášáryová je skvostná aj v preoblečení za muža, Hlaváček sa popasoval s úlhou dobre. I s pudingom, do ktorého mu bola zaborená tvár. Kontakt s publikom bol tiež, čo sa mi vždy páči. // Vydarené predstavenie, skvelí herci! ()