Suzumija Haruhi no júucu

• Japonsko 涼宮ハルヒの憂鬱 (viac)
Animovaný / Komédia / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, 2009, 11 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nagaru Tanigawa (kniha)

Aja Hirano, Minori Čihara, Akio Ócuka, Ken'iči Ogata, Takeši Aono, Juki Macuoka, Tomokazu Sugita, Júko Gotó, Mai Kadowaki, Kazuhiko Inoue, Eidži Janagisawa (viac)

Pôvodný seriál je doplnený 14 novými časťami, ktoré vypĺňajú udalosti medzi staršími epizódami. Kyon cestuje do minulosti, dozvieme sa ako SOS Brigade trávila posledné 2 týždne prázdnin a ukáže sa, ako bol nakrúcaný film The Adventures of Mikuru Asahina Episode 00. (Anacha)

Cchrerkk

Kdyby Endless Eight byly jen 3 díly, bylo by to o dost zábavnější (poslední 2 díly jsem víceméně přeskočil až na rozuzlení, o nic jsem nepřišel). Jako experiment a předehra k Suzumiya Haruhi no shōshitsu pochopitelné, ale přehnané. ()

Palisander

Môžem to všetko vysvetliť. Najskôr sa stalo niečo tajné, pri čom som však nespanikáril a nepoužil som žiadne tajné zariadenie. Vďaka tomu sa však samostatne spustila tajná procedúra, čím sa niečo tajné dostalo až ku mne a keď som to využil na tajnú operáciu, výsledok bol úplne tajný :-))). Držím palce Yuki a tomuto svetu. Som tu! ()

Maou

Druhá séria Haruhi je v podstate len 14 "bonusových" dielov, ktoré dopĺňajú pôvodnú sériu, a sama o sebe by neobstála. Mohli by sme ju rozdeliť na dve časti. Prvá, "Endless Eight", je zaujímavým experimentom, no myslím si že autori to trochu prehnali. Osem dielov je o štyri viac ako je únosné. Neviem si predstaviť sledovať tieto diely s týždňovým rozostupom. Druhá časť, "The Sigh of Haruhi Suzumiya", je vlastne film o filme "The Adventures of Mikuru Asahina". Celá séria sa nesie v duchu prvej série a je dostatočne vtipná aj zaujímavá. Hodnotenie: Bamboo Leaf: 4* Endless Eight: 3* Sigh: 4* ()

Godlieb

Druhá série se v mých očích vyhoupla na úroveň té první. Endless Eight je hóódně kontroverzní, na mě osobně ale zapůsobilo jako nic jiného, tvůrci ve mě perfektně rozpoutali bouři frustrace z neustálého opakování známého, sem tam doplněného novými záběry a lehkými indíciemi, a zároveň nesnesitelného napětí, sfouknul jsem všechny díly naráz a ani nedýchal abych se na konci zasmál tomu, jak si autoři s divákem pohráli (ty záběry s mraky a létajícími předměty), následující Adventures pak mají dvě památné scény, Kyonův pokus dát Haruhi konečně jednu do zubů a Nagatin proslov v díle posledním, díky němu mi happyend jaksi zhořknul na jazyku a zavládla opět tíživá atmosféra paranoie a podezření. Geniálního sarkasmu neubylo, naše milované postavy se ani trochu nezměnily, příběh je jako obvykle správně ujetý, co chtít víc? Snad jenom mít trpělivost než se stáhne Disappearance of Haruhi Suzumyia... 5*. P.S: Další věc do přihrátky "Snad mi smysl dojde s další sérií": Proč si Nagato v Bamboo Leaf Rapsody čte knihu 'Když jsi zamilovaná...'? ()

Mat5

Priznajme si to že Endless Eight sralo asi každého ale ja som si to ku koncu už užíval. Dejovo skutočne slabá séria v podstate len 3 príbehy, ktoré ale v konečnom výsledku s prvom sériou a filmom dokonale zapadli a plne som pochopil ich význam. Ťažko sa to hodnotí jednotlivo, pretože to celé musíte vziať jak celok a tých 5* je za celok. (a teraz s odstupom času aj za EE :P) ()

Kaqes88

Toto by bolo fajn zábavné anime s pestrou paletou charakterov a dal by som mu 3 až 4 hviezdy. Bohužiaľ je tu pasáž s časovou slučkou, ktorá mi to celé znechutila. Servírovať mi tú istú epizódu znova a znova s minimálnymi zmenami bol úder pod pás od tvorcov. Viem, že tých častí bolo 6 alebo 7, no pocitovo mi prišlo, že ich bolo snáď 20 a bol som seriózne vytočený. ()