Merlin, legenda

(TV film)
  • Česko Legenda jménem Merlin (viac)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2008, 58 min

V průběhu historie byl Merlin mytickým hrdinou, který dokonale splňoval potřeby politiků i umělců a těšil se oblibě králů, diktátorů, básníků i malířů. Dokument se zabývá tím, jak se vnímání Merlina během staletí měnilo v souladu s potřebami té které doby. Díky vydatné pomoci odborníků a nadšenců se postava Merlina dodnes objevuje v umění a kultuře po celém světě. Ať už se jedná o filmové trháky, počítačové hry nebo setkání hnutí New Age (Nový věk) ve Stonehenge, Merlin nabízí něco, co se vymyká každodennímu životu. Ať jsou potřeby doby jakékoli, vždy je dokáže uspokojit. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Skoro som sa unudil. Musel som to počas sledovania zastaviť a pospať si, lebo to pre mňa nebolo vôbec pútavé a dokonca aj tie vložky s obrazmi akože Merlina sa mi nepáčili. Síce to nie je dlhý dokument a pre mňa ani so zaujímavou témou, akurát som ožil pri spomínaní Gandalfa, ale absolútne sa minul môjho vkusu po rozprávačskej stránke a vlastne celou formou je to dosť britské ako dokumenty z ich historických bojov, proste ma to nudí. Samozrejme informácie rozobrali od začiatkov po súčasnosť a dosť podrobne, takže myslím, že obsah to zachránil. ()

daEmoNickY odpad!

Radši se koukni na wiki, když už jsi na těch internetech. ____ LJM je kKlasický dokument - plný polopravd, mýtů a lží. Jenomže týkajících se ne (jenom) tématu (pohádková postava), ale toho, jak se o tématu hovoří viz http://doiop.com/KoukolProp ____ Hmm. Teď mě napadá, že ta wiki možná nebude až tak dobrej nápad http://network.nationalpost.com/np/blogs/fullcomment/archive/2009/12/18/370719.aspx (anglicky). ()