Zrodenie legendy

• Česko Zrození legendy (viac)

Hoci ho vychoval Su Wan a vycvičil, aby sa stal superbojovníkom, novopečený veliteľ cisárskej armády Yuan nestráca čas a svojho adoptívneho otca zavraždí. Su Wanov syn Su Can by sa mu za to rád pomstil, ale na to musí najprv prekonať implantáty z pancierových dosiek a magické schopnosti, ktoré Yuan medzitým získal. S tromi excentrickými majstrami v horách Su Can študuje novú netradičnú techniku, ktorá vykazuje úžasné výsledky najprv v boji proti Yuanovi a potom proti cudzím útočníkom. Su Can sa naučí techniku opitého kunfu, aby pomstil najprv svojho otca a potom česť celého národa. (TV JOJ)

MartinezZ

11.9.2010 ~ Počátek příběhu o opilém mistru. Možná kdybych tohle věděl dřív a nedozvídal jsem se to až na konci filmu, nepřipadal by mi film i postava tak imbecilní. Bohužel, o tyhle asijské legendy se nijak nezajímám, takže pro mě byl film nudný, neplánovaně úsměvný a hloupý díky chování hlavní postavy. ~ Hlavní postavou je zde Su, tou dobou generál nějaké armády, který spolu se svými vojáky zachrání život princi. Trnem v oku je jeho nevlastnímu "bratru", kterého s jeho sestrou přijal do rodiny otec Su, který otce obou sourozenců zabil (protože byl zlý, proto). Su si do rodiny přibranou holčičku zamiloval a posléze si ji vzal. Jeho nevlastní bratr mu ale stále závidí úspěchy a štěstí a nenávidí nového otce za zabití toho pravého. Su zanedlouho odchází z armády a chce žit klidný život se svojí ženou a malým synem. ~ Po nějaké době se ovšem domů vrací nevlastní bratr a syn, otce Su zabíjí, bere si s sebou svoji sestru a jejího a Suova malého syna a odjíždí. Su jede za ním, pokopají se, Su končí v řece, jeho žena skáče za ním a jejich syn zůstává se zlounem. Su i jeho žena přežijí, Su je ale raněn, jeho žena ho táhne přes půl země, aby narazila na bylinkářku, která Sua zachrání a odchází. Su, poražen a raněn, trpí tím, že nemůže zachránit syna, pomstít se a že je úplně k ničemu. Jako správný chlap, vděčný manželce za záchranu a její oběť a snažící se co nejdříve získat syna zpět, všechno řeší chlastem. Tím deptá manželku, pro kterou je jedinou nadějí, která se před jejíma očima uchlastává a blázní. ~ Ve chvíli, kdy se Su konečně zase probere a přestane ožralý a pomatený skákat po loukách, zjišťuje, že naň hodila manželka bobek a šla za svým synem sama, Zlý bratr je z toho na větvi, protože nechce být sám. Su je z toho ale taky na větvi a jde si pro manželku a syna. Zlý bratr ale nechává svoji sestru za živa pohřbít jako záruku toho, že on sám ví, kde je, a tudíž že ho Su nezabije. Pro Sua je ale i přes nářek syna přednější pomsta, zlého bratra zabijí a od umírající stráže se dozvídá, kde je pohřbena jeho žena. Tu už ale nachází mrtvou. Na krku mu tak zůstává malý syn. Papínek jedna radost. ~ Jako správný chlap, který musí zaopatřit syna a vyrovnat se se ztrátou milované, všechno řeší chlastem. Starat se tak o něj musí jeho malý syn. A tak putují a putují až doputují kamsi, kde v aréně zlí zápaďáci evropští zabíjí pro pobavení čínské bojovníky. Su se tu potkává se starým známým z armády, který v aréně chce nakopat zadek zlým evropanům. Když mu jde o krk, snaží se ho ochránit malý Suův syn a když jde jemu o krk, Su se zase probudí k životu a tak vzniká legenda o opilém mistru. ~ Pitomost. Blbec, který myslí jen na sebe a všechno utápí v chlastu má být nějakým legendárním mistrem? Umění zlého bratra k smíchu, chování hlavní postavy na facku, chování jeho manželky více méně taky (ta je oddanější než pes), závěrečná protievropská bitka pitomá úplně, stejně jako ta z Yip Mana 2. Tohle ne, takhle si tedy čínský kung-fu poeticko-historický film absolutně nepředstavuji. Koncentrovaná nuda prokládaná bitkami natolik nezajímavými, že zase zíííív. ~ Proč k nám z Asie lezou jenom takovéhle hlouposti, to tam nic jiného nenatáčí? Ale samozřejmě že ano. Tohle je ale si víc cool. Tohle bohužel spíš k pláči (bůůůů...). () (menej) (viac)

Ceres

Slušný snímek o stylu "Drunken Fist", ve kterém se objevuje řada znamých jmen (Yeoh, Carradine, Chou). Hlavní hrdina v podání Vincenta Zhao a jeho krásné manželky Zhou Xun nemá větší chybu, záporák je také kvalitní. Problém mám ale s většinou CGI efektů, které jsou někdy hodně laciné (např. detaily při souboji s Bohem Wushu či let ptáka). Další výtku mám k příběhu, neboť sem čekal, že závěr filmu bude právě o jejich souboji, ale nakonec to skončilo bitkou v aréně s přerostlými cizinci a Carradinem, ne že bych se nebavil, ale vadilo mi to. Celkově dobrý snímek, který vnáší i zajímavé prvky (jako např. s Bohem Wushu), poskytuje dobrou zábavu a mojí oblíbenkyni Zhou Xun, ale v porovnání životopisu slavných legend bojových umění je film s Jetem-Li, Fearless, úplně někde jinde. Dobrá zábava, a proto i dobré hodnocení. 55 % ()

imf

Scénář jak od Tsui Harka (toho novodobého), digitální (dokonce 3D) guláš jak ve Storm Riders a snaha něco sdělit prostřednictvím na sebe vršených akčních scén, které jsou tu bez ladu a skladu poskládány tak hustě, až vás začnou otravovat. Upřímně, hrdinové stráví ve vzduchu víc času než na zemi a běžná konverzace tu nemá místo - buď se tu řve (před bojem) nebo heká (při boji). Vysoký podíl bojových pasáží ale zachraňuje Pingovi alespoň trochu krk. Osobně mám pocit, že by v momentální formě neurežíroval ani reklamu na žužu, ale cit pro choreografii mu zůstal a pár dobrých nápadů se taky najde (brnění našité přímo do těla). Věčná škoda, že těch špatných je o tolik víc a někdo je do scénáře pouští pod tlakem. Jsou to vlastně tři braky v jednom, navzájem se překřikující a hlásící se o slovo... příběh o pomstě, národní hrdosti a mravní čistotě, přičemž všechny složky se snaží mít svůj vlastní dějový oblouk, skřípavě narážejíc do těch ostatních. S ovladačem v ruce je to hezká procházka po spíše čínských než hongkongských filmových dějinách, okořeněná úchvatným comebackem Chiu Man Cheuka... ale jako epický celovečerák? Dokonalý overkill, který chce mít od všeho trochu jako děcko při první návštěvě cukrárny. Záleží jen na vás, kolik sladkého snesete. ()

Shit

Tak ani do třetice to v Číně/HK letos nevyšlo a ani True Legend neoslní. což mě osobně docela udivuje, protože Woo-Ping Yuen je největší machr přes akční filmy za posledních 20-30 let. Nicméně je fakt, že samotá akce je tu fakt na skvělý úrovni, mnohdy mi to připomínalo Hrdinu nebo Tygra a Draka, i když triky a scény viditelně natočený před modrým pozadím jsou na dnešná dobu docela trapas, ale i tak zejména ze začátku film drží tempo a zdá se, že by z toho něco mohlo být, jenže v dalším průběhu se film začne dělit na jednotlivý pasáže, který se tváří jakoby k sobě ani nepasovaly, působí to nesourodě a epizodně a jako celek to nemá téměř co říct, navíc i přes zápletku s pomstou nemá True Legend téměř žádnou hrdinskou atmosféru a ani atmosféru pomsty, takže ve výsledku všechny ty souboje a zabíjení působí jako pěkná podívaná, ale divák si to jinak moc neužije. ()

Yeosol

Woo-ping Yuena jsem měl vždycky rád, ať už jako režiséra, tak i jako choreografa těch nejlepších bojových scén, co se dají vidět. Když jsem tehdy viděl prvně jeden z trailerů na tenhle bojový snímek a nakonci jsem viděl tohle jméno, musel jsem si říct, tak tohle je přesně to, co už léta letoucí hledám. Luxusní bojový scény, krásná a nekončící akce, historická doba, vyprávěný jednoduchý a dobře stravitelný příběh. A voilá, on mě fakticky nezklamal. Woo-ping Yuen opět po letech dokázal, že nepatří do starýho železa a že patří stále na pomyslný trůn jako nejlepší choreograf bojových sekvencí na světě. A já před nim smekám. Nedivím se, že si tohohle šikmookýho chlápka vypůjčili jak pro trilogii Matrix, tak pro oba díly Kill Billa, protože on je stále nejlepší. Klobouk dolů. :-) ()