14 mečov

(festivalový názov)
  • Česko 14 ostří (viac)

Kung fu thriller z raného období dynastie Ming. Nastupující císař zřizuje propracovanou vnitřní bezpečnostní síť tím, že vytrénuje sirotky z ulice v přísném totalitním režimu. Dostávají název Jinyi Wei, "Brokátoví strážci". Jejich velitelem je Qing Long "Azurový drak". Agent tajné služby (Donnie Yen) má v této historické řežbě roli zachmuřeného válečníka, jenž se umí ohánět mečem jako nikdo jiný. (Vämpiriüs)

morlumak

Zajímavý námět, který ale potápí zmatený scénář a podivná režie. Začátek je strašně matoucí, měl jsem fakt problém s orientací v postavách, jejich motivacích atd. Konec filmu byl pro změnu natahované, přeslazené klišé. Souboje jsou dobré, škoda, že na všech je hodně vidět, že jsou dělané na pc. Původně jsem chtěl dát dvě *, ale za Donnie Yena a Wei Zhao jednu hvězdičku přidám... ()

pavont

Historicke a vztahove pozadie som zacal ignorovat asi tak po piatich minutach a sustredil som sa na hlavnu dvojicu. A ko suboje, tak aj celkovy vyraz ma celkom naplnil takze spokojnost. ()

Marcel1975

Mám rád takové to opravdové kung-fu,kdy věříš,že to je možné.Různé poletování zrovna nemusím.Kupodivu u tohoto filmu to,až tak nevadilo,protože to je taková pohádka pro dospělé,kde zlo je po zásluze potrestáno.Přesto prostě zamrzelo,že hrdina nepřežije. ()

Uframufrag

Pribeh je dost akoze na H... (co sa vlastne aj dalo cakat). Co vcelku potesilo su poniektore bojove sceny... obzvlast sa mi ako postava pacila TAO TAO.. takze pre nu 2* ()

Kika5199

Je to úžasný film veľmi ma pobavil ale aj zarmútil lebo herec kvôli ktorému som si tento film pozrela zomrel ( Wu Chun). Podla mňa sú tam pekné scény. Ale strihanie toho filmu nie je moc dobré. ()

Johny_Blaze

Zajímavý přiběh ale na můj vkus zbytečně složitý. Je vidět že autor si klade důraz na hostorickou autenticitu a přesné datování i s nastíněním tehdejších poměrů. To vše dohromady na mě ale působilo velice chaoticky a chvílemi jsem se v ději ztrácel. Když k tomu přidám ještě velice lacině vypadající počítačové efekty a to že od poloviny filmu už jsem jen čekal až to skončí abych věděl jak to dopadne, vyjdou mi pouze dvě hvězdy. ()