Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 4
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Jayova párty Night (2014) (S05E19)

Mýdlová skulptura a dění kolem ní mě nijak zvlášť neoslovilo, a to u mě mohlo epizodě uškodit na hodnocení, naštěstí došlo k interakci mezi Jayem a Claire, Phil pomáhal Glorii s prodejem domu a na Jayově párty se děly věci, takže jsem na svou nespokojenost z úvodu rád zapomněl. // "Ta věc je nezničitelná!" "A co když se ztratí? Tady se věci ztrácej pořád." ()

Austrálie (2014) (S05E20)

Dvacátou epizodou mě tvůrci zase jednou dostali, i kdyby se nepodařilo nic jiného, Krokodýl Dunphy by to pro mě celé zachránil. Naštěstí nemusel, bavil jsem se u každé scény, ano, i u těch s Mitchellem a Cameronem, takže jsem nenašel žádný důvod ke stížnostem a ani jsem ho nehledal. // "Ne, zásadně nejím něco, když nevím, co to je." "Říká ženská, co zhltne i prasečí rypák." / "Ahoj, jdu vás pozdravit." "Letuško, ten pán tu nemá, co dělat." ()

Spáč (2014) (S05E21)

Vůbec to nebyla špatná epizoda, jen to pro mě nebyl takový nápor na bránici jako předchozí díl, přestože se Phil opravdu velmi snažil:-) Ostatní záležitosti ale zase takovým odvazem nebyly, i když návštěva Lukea a Haley ve veřejné prádelně byla parádní. // "Moje poprvé, její poprvé..... se mnou." / "Chci mít nemoc, o které pak bude mluvit celá škola." ()

Zpráva z minulosti (2014) (S05E22)

Hmmm, v podstatě nenápadný děj a přitom jsem se tak dobře bavil. Znovu jsem se dokázal zasmát i u scén s Mitchellem a Cameronem, a to už něco znamená. Díl každopádně přinesl mnohá poučení, takže, kdybych měl potomstvo, dával bych si pozor na upomínkové předměty, a pokud bych něco neochutnal, nezavrhoval bych to. No, tím druhým si tak jistý nejsem. // "Proč si to nechali?" "Mám snad jméno!" "Myslím záznamník." "Aha." ()

Svatba 1/2 (2014) (S05E23)

Nebyla to sice špatná epizoda, jenže se tady projevil můj nepříliš vřelý vztah ke svatbám, zvlášť k těm pompézním. Jako velké pozitivum beru to, že svatebním dnem konečně skončí Cameronovo plánování, i když by teď mohlo hrozit falešné těhotenství. // "Takhle tam přece nemůžu, jen se podívej." "Nesnáším tě!" / "Kde se tu vzala?" "Protože nevypadá jako my? To si vyprošuju!" ()

Svatba 2/2 (2014) (S05E24)

Ale jo, ten úžasný chaos mě přesvědčil, abych přihodil i pátý kousek. Jak už jsem se zmínil v předchozím komentáři, svatby mě příliš neberou, ale když se pokazí všechno, co se pokazit může, i pár záležitostí, které se pokazit nemohou, zjistil jsem, že se bavím. // "Jen, abys věděl, občas, když se děti narodí dřív, jsou černé." / "Á, to jsi ty, přes vyhlídky na bezva budoucnost jsem tě neviděl." ()

Season 6 (2014) (S06)

Šestá sezóna se mi jeví jako druhá nejslabší, poslední zůstává stále třetí řada. Některé epizody byly přece jen příliš slabé, tvůrci si už první sérií nasadili laťku vysoko, a tentokrát už ji museli i podlézat, protože humor někdy poněkud zeslábl a například noví sousedé Dunphyových podle mě seriálu příliš neprospívají. Přesto se nejednou ukázalo, že má Modern Family stále co nabídnout, takže se opět těším na další pokračování. ()

Dlouhé líbánky (2014) (S06E01)

První epizoda šesté sezóny mě nepěkně zpražila pozměněným dabingem, Jayův papoušek už nebude nikdy znít tak dokonale a Phil... Ta jeho moudra už na mě nemají ten pravý dopad. Děj měl své mouchy, ale boj Glorie za Jayovu eleganci byl povedený. // "Manny, nedávej Kolumbijce k ledu!" / "Jsme rodina žhářů, travičů a online prostitutek." ()

Netlač na to (2014) (S06E02)

S naprostým klidem bych oželel peripetie kolem nové fotografie nad krb, jen aby byla debata mezi Philem, Haley a Lukem delší, to byla jedna z nejdokonalejších filosofických konverzací v tomto seriálu. Celá prohlídka Alexiny možné budoucí vysoké školy byla celkově vydařená a výročí Jaye s Glorií všechno jen podtrhlo. // "Žádný náramek neměl, dárek byl ten králík." "Tenhle?!?!" ()

Nachlazení (2014) (S06E03)

Choroba, která se šířila třetí epizodou, způsobila dostatek vtipných situací, abych se mohl dobře bavit. I přesto jsem měl pocit, že by byli tvůrci schopni ještě lepšího výkonu (už mě o tom mnohokrát přesvědčili), takže jsem nakonec nehodnotil plným počtem hvězdiček. 4*+ // "Měla jsem závratě. Motala se mi hlava i z podpatků. Nosila jsem kecky. Nechápu, jak v tom lidi dokážou chodit." / "S velkou krásou přichází velká zodpovědnost." ()

Marco Polo (2014) (S06E04)

Čtvrtou epizodu pro mě udělal hlavně exil Dunphyových, dialogy byly opět na výši, scény byly propracované a já jsem se mohl dostatečně zasmát. Například Philova obětavá záchrana rodiny při střetu s nezvladatelným deodorantem byla přímo úžasná:-) // "Ty mi tu spíš za zády. Já to věděl!" ()

Budete naši sousedi? (2014) (S06E05)

Všiml jsem si, že když mě pobaví i scény s Mitchellem a Cameronem, nestojí nejvyššímu ohodnocení nic v cestě. Záchrana Lily před přísnou učitelkou byla dokonalá, Jayovo setkání s dávným rivalem mě převelice bavilo, ale nejlepší byl boj Dunphyových za co možná nejlepší sousedy. // "Luku, popadni štětku." "Myslím, že takhle to máma nemyslela. Nebo jo?!" ()

Halloween 3: Úžasňákov (2014) (S06E06)

Netušil jsem, že to kdy budu muset napsat, ale Phil mi pokazil Halloween. Pokud jde o mě, nechal bych tento svátek v Claiřině režii, Phil disponuje mnohými talenty, ale k Halloweenu patří hororová atmosféra a i Phil často uznává, že je Claire nejděsivější postavou seriálu. // "Ale koukni na tohle, králíčka máme." "Hopíku!!!!!" ()

Ten dělá to a ten zas tohle (2014) (S06E07)

Pokud mám říct pravdu, dostal mě už začátek epizody, když Glorie najala učitele španělštiny pro Mannyho, to byl těžký zápich. Velice mě bavilo, jak dokázala Claire vyhodnotit nebezpečné jevy v rodině a jakým způsobem se Haley naučila ukončovat nepříjemné rozhovory s matkou. // "Neviděli jste moji leopardí sukni?" "Na schodech ležela leopardí čelenka." "To je ona." / "Ó, Jayi, to je krása, konečně tu nejsem za blbce já!" ()

Tři krocani (2014) (S06E08)

I přes nezvládnutou organizaci Halloweenu dostal Phil další šanci, a tentokrát mě dokonale pobavil. Líbil se mi nápad tvůrců, rozdělit rodinu na Díkůvzdání, vznikl tak prostor pro spoustu vtipných situací, a teď už můžu s jistotou říct, že nezůstal nevyužit. // "Zatímco my jsme ty zodpovědné, Věc 1 a Věc 2 si někde užívají jen legraci." / "To byla nehoda!" "Nehoda je to jednou, prase!" ()

V nouzi poznáš kolegu (2014) (S06E09)

S devátou epizodou jsem měl docela problém, pobavila mě účast Kristen Johnston i odkaz na Obvyklé podezřelé, ale jinak jsem příliš nadšený nebyl. Zápletka kolem bílého gauče pro mě byla dost nezáživná a ani psí narozeniny mi zrovna nepotrhaly bránici. Tentokrát to bylo slabší. // "No, Larry je bílej." "Ty sis mě vybral!" ()

Haley je plnoletá (2014) (S06E10)

Tady jsem rozhodně nad hodnocením přemýšlet nemusel. Úvod epizody byl skvělý a scénář parádně šlapal i v dalším průběhu děje, takže jsem se výborně bavil až do konce. Haley byla zase jednou kouzelná, hlavně rozbalení dárku mě dostalo, ale většinu dílu si pro sebe ukradly další společné chvíle Jaye a Phila. // "Ještě moment, nechcete ukázat občanky?" "Pardon, ale slevy pro důchodce nemáme." / "Já už jsem si život prožil, tak to klidně napálím do zdi." ()

Den, kdy na nás sáhla smrt (2015) (S06E11)

Tvůrci si vypůjčili způsob stavby příběhu, který se už osvědčil v mnoha filmech, a ten zafungoval i tentokrát. Sledování jednotlivých dějových linií, které se v závěru protnou ve společném bodě, mě bavilo, zvlášť drsňák Phil byl skvělý, přesto to na plnou palbu nestačilo. // "Kéž by bylo něco, co bys mohla naučit mě." "Aha..." ()

Soused přes palubu (2015) (S06E12)

Dvanáctá epizoda mě příliš nepotěšila. Trable Dunphyových s jejich novými sousedy mě jaksi neberou, sousedé mi přijdou nezajímaví a Dunphyovi podávají nejlepší výkony při řešení svých vlastních malých problémů. Ani Jay mě s nočníkem pro Joea nenaplnil nadšením, a když jsem uviděl malého klauna propadl jsem depresi. // "Vyrůstal přisátý na prsu větším než jeho hlava, toho jen tak něco nevyděsí." ()

Vyrážka (2015) (S06E13)

Ani tentokrát jsem se nedočkal brutálnějšího útoku na svou bránici, epizoda byla "jen" standardně vtipná (co by za takovou kvalitu dali tvůrci některých rádoby komediálních seriálů), ale já už vím, že by mohla být i lepší. Výpomoc perfekcionisty Mitchella v otcově firmě, Philův vztah k Andymu i Alexino využití Haleyiných zkušeností si každopádně zaslouží půl hvězdičky navíc. 4*+ // "U nás doma bysme takhle blbou čubu ani nejedli!" / "Víte, je příjemné, když vás lidi berou tak, za koho se vydáváte." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)