Subjektiv

Holky se učí výtvarnému designu a při té příležitosti se nás snaží v řadě nenavazujících skečů trochu pobavit i přivzdělat. Daří se jim to zcela průměrně a tak si po dovu dílech nedokázali zajistit mou účast na dalších eskapádách. ()

yenn

Zdá se, že japonská mládež nemá mezery pouze ve fyzice, chemii a tělesné výchově, ale též ve výchově výtvarné. Z anime, která se tyto mezery „snaží“ zacelit, jsou mi slečny ze třídy uměleckého designu nejsympatičtější. Pravda, složení dívčí družiny není z nejoriginálnějších (hyperaktivní, roztomilá, roztržitá, vyspělá a tajemná), ale ještě se mi nepřejedlo natolik, aby mi vadilo (pro tajemné mám navíc slabost). Oproti Skicáku, v němž též vystupuje skupina dívek, které se věnují výtvarnému umění, se GA na výtvarno podstatně více zaměřuje i po teoretické stránce, je naučnější a více komediálně stylizovaná. Právě v posledním jmenovaném je kámen úrazu; nebýt jeho, přihodil bych hvězdu. Některé momenty, kupříkladu Kisaragin surrealistický sen, se totiž opravdu povedly. 6+/10 ()

Jeoffrey

Hodně živelný slice of life, kde roztomilá děvčátka a chlapci dělají v rámci svých uměleckých tříd různé blbiny a občas i něco, díky čemu se může divák přiučit i pár věcí o umění. Humor je jak na houpačce, někdy pobaví, jindy jen koukáte a nechápete, co tím chtěl umělec říct. Zkrátka kvalita jednotlivých skečů je hodně nevyrovnaná, najdete tu opravdu povedené pasáže, zajímavé a originální, ale i docela hluchá místa, kdy se opravdu jen řeší blbosti. Postavy mě bavily, nejradši jsem měl  Mijabi, Miki a paní učitelku Usami, ale zase jednou je to přesně taková ta klasická směsice charakterů, kterou jste už určitě viděli v nějakém podobném seriálu. A ono obecně, tenhle seriál dělá všechno sice tak nějak dobře, ale u každého jeho aspektu dokážu během chvíle vymyslet minimálně jeden jiný seriál, který to dělá lépe, takže i když je sympatický, milý, praštěný, vtipný, naučný a kdo ví co ještě, ani v jednom z těchto aspektů vysloveně výrazně nevyniká nad ostatními. Na druhou stranu dokázal splnit to, co jsem od něj během sychravých zimních večerů a podvečerů očekával – zabavil mě, předal mi trochu své energie, občas mě rozesmál, někdy zajímavě překvapil a toho všeho si vlastně docela cením. 6,7/10 ()