Legenda světové kinematografie JEAN MARAIS (FANTOMAS, HRABĚ MONTE CHRISTO, KAPITÁN FRACASSE) se představuje v roli krutého prefekta provincie Judea v době života Ježíše Krista. Výpravný historický snímek nás zavede zpět do roku 26, kdy se ujal vlády v Judeji Pontius Pilatus. Mnohými označován za krutého tyrana a nepřítele židovského národa neváhal vnést do Jeruzaléma římské zástavy, což bylo vzhledem k předpisu zakazujícímu zobrazovat živé tvory provokací Židů. Nejtěžší zkouška na něj ale čekala v podobě rozhodnutí o ukřižování Ježíše Krista, čímž jeho postava navždy vešla do dějin. (oficiálny text distribútora)

drankeryth

Pilatovi Pontskemu som velku sancu nedaval a ani ma moc neprekvapil, ze by som bol z toho nejako na sracky. Krestanska tematika na temu Jezisa sa tiez vo filme objavila a dabing Jezisov bol pre mna na pobavenie. Preco sa dabingu chopil nejaky teenager? Ten hlas sa mu vobec nehodil, skor bol na zasmiatie, ako trafili uplne vedla. ()

Havala

Trochu opomíjený velkofilm kde exceluje Marais. Nedosahuje kvalit jeho slavnějších kolegů ale zase dává jiný pohled na filmovou podobu biblických dějin, stejně jako třeba Barabáš. ()

muti

nuz, vidno ze aj v 60. rokoch sa tocili priemerne a odflaknute filmy, ktore mali velky potencial. vezmes temu, herca a dufas ze z toho nieco bude. efekty hrozne, konanie postav postrihane a neobjasnene, koniec odsrihnuty a samozrejme nedokoncany. ()