Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Paserak

Atmosféra dusivě se blížící apokalypsy spojená s parnerstvím tzv." pair of assholes". Snímek zajímavě dokreslují momentky ze světa resp z jiných sociálních skupin a prostředí dodávající širší obraz globální zkázy. Oba hrdinové zvlíádají své charaktery na jedničku a ani sekundující herci svou práci neodflákli. Po celou dobu jsem myslel na film Slepota. Tam kde Perfect sense končí by mohla Slepota začít. Poctivá 4 hvězda ()

kalysta

Skvělý film, kde všechno funguje. Dobrý příběh, výborní herci, skvělá kamera a záběry, úžasná hudba. Prostě dokonalý filmový zážitek. ()

Borin.P

K tomuhle filmu mám až příliš moc otázek a málo odpovědí. Perfect Sense se toho snaží říct tolik, že nám vlastně neřekne nic. Na povrchu pěkně obalená bublina s prázdnem uvnitř. Průměr ()

kverula

Pro mě, jeden z nejlepších apokalyptických filmů, možná vůbec nejlepší. Brilantní scénář, ve kterém postupně ztrácíme všechny smysly a odhodlanost lidí smířit se s tím a žít dál. Víra v to, že se svět zlepší vysvětluje tu část filmu, kdy se hlavní postavy na čas rozejdou (jinak by mi to nedávalo smysl). Ekologické poselství mě zde vůbec neiritovalo, důvod si můžete vybrat. McGregor opět fantastický, nemohu než do plnejch. ()

david666

No teda, tento film klame počátkem, kdy čekáte nějakou klasickou romantiku a ono se to vcelku zvrhne. A ačkoliv tušíte do jakého finále děj spěje i tak jsem byl na konci vcelku šokován. Dalo by se říct, že lepší katastrofický film jsem snad neviděl, a to podotýkám, že bez jediného vizuálního efektu. Výborná práce. Navíc Eva je tady fakt kusanec a navíc toho dost ukáže:-) ()

Janie.

Velmi emočně silný film. Nejen díky dějové lince s Ewanem a Evou (oba byli skvělí, mimochodem), ale hlavně kvůli té apokalyptické. Možná proto, že právě ztráta všech smyslů jako taková a následný život v temnotě je jednou z nejděsivějších věcí, jaké si dokážu představit, a už několik let mě ta představa straší ve snech. No a Perfect Sense navíc nenabízí žádný happyend (ani jeho náznak), což je další věcí, která přispívá na síle celkového dojmu. A taky velká pochvala za hudbu. ()

Brenda.Ch

Až moc velká lyrika a sentimentalita v docela originálním námětu. Na můj vkus se to hodně tvářilo jako velké dílo filozofie, výsledek mi ale příjde trochu zmatený a rozpačitý. ()

Hookins86

Pan a paní Hajzlovi, hladoví lidé a jsi jen pár uší a píča s prdelí pobaví. Ovšem na zbytek jen čumíte co se k čertu děje. Je to mazec na to koukat a tak nějak si to představovat (samozřejmě, že to nejde) jak přicházíme o smysly. David nám ukázal svojí vizi o postupném ztrácení lidských smyslů jeden po druhém a jsem rád, že to je jen v televizi a že se to asi nikdy nestane... ()

Expozituror

Melancholické komorní drama o konci světa, které se vyhýbá americkým klišé a soustředí se na "důležitější" věci než je obvyklá záchrana světa. Nejlépe lze film popsat asi jako podobenství o úpadku společnosti, kde lidé již nepoznají podstatné od zbytečného. Nezvratitelnost přichozího umožňuje film pojmout jako filozofickou úvahu o stavu naší společnosti a postupné osekávání nepodstatných "rušících" elementů našich životů vede zkratkovitě k jasnému závěru. Jedinou chybou je podle mě nedostatečné prokreslení dvou ústředních charatkerů, ne že by tito dva výborní herci nedostali prostor, ale chtělo by to trošku víc. Není to na plných pět, ale chybělo tomu malinko. ()

Phlame

Sci-fi to není, ba naopak. Každý den a každý moment by měl být prožíván jako by byl tím posledním, měli bychom si vážit svých smyslů a života jako takového, to je poselstvím tohoto filmu a od něj se pak odvíjí celý příběh. Klišé? Ano, velmi. Zajímavě a zábavně provedené klišé? Docela ano. Ačkoliv si Evy a Ewana jako herců velmi cením, ty jejich postavy mně za srdce příliš nechytly, o vedlejších postavách ani nemluvě, ostatně všichni tu mají jen jakousi funkci figurín, vycpávek, důraz je kladen na to drama světového rázu, kolektivní paniku, hrůzu u všech lidí po celém světě, ten film si na nic nehraje, nečekejte okamžiky štěstí, lásky, čekejte katastrofu, pomalou, trýznící a nemilosrdnou tragédii a přesně to dostanete. Přes absenci sympatických postav a lépe zpracovaného příběhu to na mně docela udělalo dojem, deprimující dojem, ale i nepříjemný dojem je dojmem a právě to je u filmu klíčové - zanechat své poselství. //70%. Mezi 3 a 4*. Zajímavá myšlenka v nepříliš povedeném kabátku.// ()

Stuck

Že prý romantika, tak proč ne-člověk si oddechne. Na nic se neptejte- 2 lidé kde si v nějakém městě se postupem času dají dohromady. Oba mají své kostlivce ve skříni a jen tak mimochodem nás vypravěčka se zajímavým hlasem pomalu připravuje na šíření epidemie vzniklé asi (dle mého úsudku) z filozofického pohledu na úpadek lidstva, co já vím... Nápad s postupným mizením smyslů velmi originální. Suma sumárum - romantika to moc není..ale to neznamená, že mezi hlavními hrdiny nic nevznikne a nebude. Mimochodem jejich herecké výkony-super. Snímek bych přirovnal k „Nákaze“ v jiném pojetí a hlavně v neamerickém stylu. Nejdříve jsem tak tupě přemýšlel, co mi snímek chtěl říct - asi nic konkrétního - mám se prostě jen zamyslet... ()

kolodej1

netradiční film, opravdu originální záležitost se skvělou atmosférou, se spoustou otázek k zamyšlení, moc dobrá muzika, která výtečně atmosféru podtrhuje. Poutavá kamera. Navíc zde hraje oblíbená Eva Green. Tenhle film ve mě bude ještě nějaký čas doznívat. ()

jessic

Emočně chladná směsice sci-fi a romance, která na mě působila velmi mechanicky a proklamativně. Romantická linie nefunguje, protože má jen demonstrovat autorovo pseudofilozofické poselství, obraz epidemie a samoúčelné vstupy z exotických částí světa doprovázené poučujícím komentářem byly pro mě příliš didaktické a na ústřední poselství, že lidem zbyde po ztrátě všech smyslů láska, jsem moc velký cynik. Opravdu působivé vizuální ztvárnění a skvělá hudba pro mě film už nezachránily. ()

BarVo

Apokalyptické filmy ozaj neobľubujem, i keď tento je poňatý mierne netradične. Hoci viem, čo tým básnik chcel povedať, čo z toho, keď je to celé chladné, vypočítavé, bez napätia. Mala som čo robiť, aby som to dopozerala. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)