Reservoir Hogs

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia / Krimi
Česko, 2009, 7 min

Pětice mladíků se rozhodně ukrást peníze při převozu z banky. Jsou to ale tak trochu lamy a situace se jim poněkud vymkne z rukou...
Postupové cvičení prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka
Zadání: Krádež (Skejpr)

GodComplex

Pokud to nevypnete behem nudne a spatne ozvucene prvni pulky, odmeni se vam Reservoir Hogs podstatne hezcim exteriernim vizualem a nekolika vtipnymi momenty v pulce druhe. Skoda, ze dominantou celeho finale se nakonec stal nejaky fakt spatny cz song, nevim co to je a nechci to vedet. 5/10 ()

daEmoNickY

Pointa filmu je, že pouhým kopírovnáním se k cílí nutně nedojde, což je i jeho epitaf. Vtipné je, že filmy které se ve filmu kopírují jsou sami kopiemi (Matrix kopií Dark City http://www.google.cz/search?q=matrix+dark+city+comparison, Reservoir Dogs natočil QT ...). Velice milé od režiséra je, že vtipy neodváděl pozornost od kopírovaných záběrů a tak nechal vyniknout hlavní myšlenku. Kdyby tento film upravil na péčko, tak ho budu do nebe vynášet. ____ Kopírovnání mi nevadí, protože tak se jeden nejlíp naučí, ale vadí mi se na to dívat. ____ CHYBY ____ Postavy huhlaji a jsou tak tiché, že ani jim není rozumět. ____ Na papíře kam "boss" kreslil plán není nic vidět. ____ DOPORUCENE FILMY ____ http://www.csfd.cz/film/18233-dark-city/ , http://www.csfd.cz/film/9499-matrix-the/ , http://www.csfd.cz/film/8853-reservoir-dogs/ ... ____ POZNAMKY ____ Velice příjemná kopie na konec, tj. dívka v červeném z Matrixu http://images.google.cz/images?q=lady+in+red+matrix . ()

MM_Ramone

Amatérsky filmový počin snažiaci sa parodovať známy gangsterský film amerického režiséra Quentina Tarantina. "Reservoir Hogs" je postupové cvičenie nádejného mladého študenta filmovej akademie Karla Ondrka. Cením si jeho snahu a zanietenie. Časom možno tieto svoje vlastnosti zúročí. Avšak ešte sa má hodne čo učiť, aby jeho filmové produkty za niečo stáli. Zatiaľ to je naozaj iba hodne kostrbatý, neotesaný študentský snímok. Jednu hviezdičku dávam ako motiváciu do ďaľšej tvorby. * ()

Endyis

Toto společně s autmechanikem si dovedu představit na festivalech krátkých humorných filmů jako je třeba HAF. Má to nápad a nějakou stylizaci. Co se týče studentských či amaterských filmů, tak bych opravdu šetřil s dialogy, protože mluvení je velmi slabá stránka těchto počinů a to ve mnoha případech. Často je tím jinak dobré režijní vedení totálně převálcováno, ale zde tomu naštěstí tak bylo a moc se nemluvilo. Po nestravitelné rybářské hrůze se Ondrkovi celkem povedly dva absoloventské ktrátkometrážní počiny a takhle nějak bych si to dovedl představit. Btw.: Neviděl jsem v titulce uvedenou píseň Kurtizánů - Omylem. Nestavím na tom, ale bývá to fér vůči interpretům. ()

LION-MR.T

Tak tentokrát dávám druhou hvězdou a to je nejvíc jaké jsem Ondrkovi dal. Sice tohle jsem nděkde viděl,ale beru,že nic,už není originální a ani v životě,tak nápaditost hoďme za hlavu. Přece jenom jsem se pousmál a tam,kde se člověk má pousmát. Co by herci jsou dobří stejně tak i kamera,rohdoně je lepší než Dvorská. Ale rozhodně bych se ještě nepouštěl do ničeho velkého. Přesto,český film umírá a poslední kapky krve kolují ve starých hercích a herečkách a starých filmových tvůrců a my se díváme pořád na ty staré osvědčené filmy,protože noví tvůrci nestojí za moc. Ale jak by to oni řekli. "Tak si to zkus sám a uvidíme." Tak se jim do toho nebudu srát. Zatím FAMO nic moc. ()

• George Kheschuashvilli, který jako jediný vydržel u projektu od začátku až do konce, je původem z Gruzie. (Skejpr)
  • Film se připravoval měsíc a půl a ještě týden před začátkem natáčení nebyly všechny potřebné věci zařízené. Tři dny před začátkem natáčení vypověděli službu 4 z pěti hlavních herců a štáb přišel také o obě zapůjčená vozidla. Domluvený autobazar je mezitím prodal. (Skejpr)
  • Půl hodiny před první klapkou a záběrem, v němž George Kheshuaschvilli vjíždí s autem do záběru, se ukázalo, že Georgie nemá řidičák a auto v životě neřídil. Dostal proto rychlokurz v režisérově felicii. Naučil se jezdit velice solidně. (Skejpr)