Dokonalé repliky

• Česko Dokonalé repliky (viac)

Neurovedec William Foster (Keanu Reeves) je už len krok k tomu, aby preniesol ľudské vedomie do počítača, keď sa mu náhle život úplne zrúti. Jeho žena a deti tragicky zahynú pri autonehode. V zúfalej snahe priviesť ich znovu k životu, prehovorí William svojho kolegu Eda Whittlea (Thomas Middleditch), aby ich telá tajne naklonovali a vytvorili dokonalé repliky. William však vzápätí čelí Sophiinej voľbe - musí rozhodnúť, ktorí traja z jeho najbližších budú žiť ďalej. Všetci štyria totiž naklonovaní byť nemôžu... (TV Markíza)

trickmaster

Bomba! Od začátku do konce to jede v plným proudu! Absolutně nepředvídatelné, plné napětí a totálně nad očekáváním. Vždy, když jsem čekal nějakou klišoidní mr"*ku, tak přišel obrat o 180° a já si řekl jen "uau". Debilní příspěvky předpojatých scify onanů vůbec neberte vážně, jinak vám zkazí radost z filmu. ()

kombajn

Asi málo kšeftů, ale tady se Keanu hodně spálil. Zvlášt první část filmu se vleče. Zatímco co podobný film Transcendence považuji za nedoceněný, tohle je i s nižším hodnocením přeceněné. Nehrát v tom Keanu, tak by to patřilo rovnou na videa. Scénář slabý, CGI robotů jak z Já robot (2004) a ještě se to vleče. ()

BOURQUE

Pozadie príbehu (práca pre veľkú kooperáciu s inými plánmi ako sme to na začiatku mysleli) a motivácia vedca, ktorý stratil všetko, sú jasné a bez prekvapenia. Čo sa týka základnej koncepcie, tak ten je „silnejší“ sci-fi s nemalým počtom morálnych a etických (a už v neposlednej rade technických) otázok. Samotný záver na jednej strane mi príde až príliš idealistickým a dokonalým, na druhej strane zainteresovanie „druhého ja“ nie úplne šikovne zvládnutým kúskom. Avšak celkovo mi vadí „ignorácia“ niektorých detailov. K. Reeves miestami dobrými, miestami až príliš „obecnými a plochými“ hereckými výkonmi. Aj keď to nevypadá na prvý pohľad, tak v tomto filme bolo viac. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Xmilden

Takový ten koncept Hřbitova domácích zvířátek se i přes svou hloupost jen těžko omrzí. Místy jsem přemýšlet zda-li tohle nemá být spíše komedie. Nejvíce udiví, že postavám po jejich probuzení vlastně ani nedojde, kolikátého že vůbec je a že si tím pádem několik dní vůbec nepamatují co vlastně dělaly :) Keanu v roli vědátora, který chce zpět za každou cenu svou rodinu parádní. Nemusí hrát v dobrých filmech, stačí když jsou zajímavé. Hodnocení pro zábavnost vyženu výše. 50% ()

Ryuuhei

Skvělý koncept, hrozně špatná exekuce. První čtvrtina by dějově vycházela fajn - šílený vědec, nehoda, rozhodnutí vytvořit klony ztracené rodiny, s jejichž vzpomínkami si pohraje, aby zapadly do nového života. Ale pak to přišlo. Namísto možného dobrého dramatu, které by zkoumalo postupné začlenění klonů do společnosti, kdy by si oni i jejich okolí začalo všímat, že něco není v pořádku, skočila zápletka o zlém korporátu, pokusu o únik a dalších naprosto neinventivních, řadových pizdovinách, jejichž vývoj jsem v jednom kuse odhadoval a čím dál víc cítil, že tohle prostě není dobrý film. Nemluvě o až idealistickém vyvrbení, kde se už absolutně ztratila jakákoliv špetka logiky. Dobře budované zklamání, které mě udrželo v pozornosti, ale nevidím za ním víc, než nepovedné béčko. Keanu Reeves má na víc, než se upisovat takovým hovadinám. ()

• Natáčelo se v Portoriku (griph)
  • Ve 34. minutě visí u vchodových dveří ve Williamově (Keanu Reeves) domě reklamní plakát pařížského vydavatelství a tiskárny F. Champenoise od Alfonse Muchy. (Korsak)